Finansowanie pomostowe
Strona główna / Aktualności / W Malawi zabijają albinosów

W Malawi zabijają albinosów

Fala zabójstw osób z albinizmem w Malawi, których części ciał używa się w rytualnych obrzędach, obnaża porażkę policji w ich przeciwdziałaniu i zwalczaniu oraz pokazuje ogrom strachu, w jakim żyje ta grupa, ujawnia Amnesty International w opublikowanym raporcie. Raport ?Nie jesteśmy zwierzętami, na które się poluje i sprzedaje?: Przemoc
i dyskryminacja osób z albinizmem w Malawi pokazuje, w jaki sposób fala brutalnych ataków na osoby z albinizmem wzrosła w ciągu ostatnich 2 lat. Tylko w kwietniu 2016 roku doszło do morderstwa 4 osób, w tym dziecka. Od listopada 2014 roku co najmniej 18 osób zostało zabitych, a kolejne 5 porwano i są zaginione. Uważa się, że ich kości są sprzedawane praktykom medycyny tradycyjnej w Malawi i Mozambiku do stworzenia amuletów i magicznych eliksirów w przekonaniu, że przynoszą bogactwo i szczęście.
Makabryczny handel jest dodatkowo napędzany przekonaniem, że kości osób z albinizmem zawierają złoto. Amnesty International uważa, że prawdziwa liczba zamordowanych osób z albinizmem może być większa, ponieważ wiele sekretnych rytuałów na obszarach wiejskich nie jest zgłaszana. Ponadto w Malawi nie istnieje dokumentacja, która zawiera informacje o przestępstwach przeciwko osobom z albinizmem. Fala ataków na osoby z albinizmem stworzyła atmosferę grozy dla tej wrażliwej grupy i ich rodzin, którzy żyją w ciągłym strachu o swoje życie. ? powiedziała Weronika Rokicka, koordynatorka kampanii Amnesty International. Raport na stronie AI.

Sprawdź także

Utajnienie WSA i NSA

Wystąpienie do NSA i WSA w sprawie kierowania spraw na posiedzenia niejawne Stowarzyszenie Interwencji Prawnej …