Strona główna / Listy / W. Tochman online

W. Tochman online


Amnesty International Polska obchodzi w tym roku 30-lecie swojej działalności. Z okazji tego jubileuszu powstaje wyjątkowy zbiór opowiadań o prawach człowieka, który zatytułowaliśmy „Wierzymy w wolność”.

22 września zapraszamy na spotkanie autorskie z Wojciechem Tochmanem. Z autorem tekstu „Ziemia” porozmawia Paweł Cywiński. W programie: prezentacja fragmentu tekstu, rozmowa o prawach człowieka ze szczególnym uwzględnieniem tematyki uchodźczej oraz sesja Q&A.

Wojciech Tochman – reporter, pisarz, autor książek dokumentalnych, m.in. tryptyku o konsekwencjach ludobójstw: „Jakbyś kamień jadła”, „Dzisiaj narysujemy śmierć”, „Pianie kogutów, płacz psów”. Trzykrotnie nominowany do Nagrody Literackiej NIke. W 2015 roku przez Amnesty International Polska wyróżniony „Piórem nadziei” za pracę na rzecz promocji i ochrony praw człowieka.

Paweł Cywiński – dr nauk społecznych, wykładowca WGiSR Uniwersytetu Warszawskiego, prezes Fundacji Polska Gościnność prowadzącej projekty Chlebem i Solą i uchodźcy.info oraz współtwórca post-turysta.pl. Współwłaściciel agencji reklamowej Pacyfika.

Kiedy i gdzie?

Spotkanie odbędzie się 22 września o godzinie 19:00 na profilu Amnesty International Polska na Facebooku.

Sprawdź także

Konkurs na szefa KSSiP

Kandydaci na stanowisko dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury Dziś (26 lutego 2024 br.) poznaliśmy …