Najnowsze informacje
Strona główna / Listy / Warsztaty HFPCz

Warsztaty HFPCz

Helsińska Fundacja Praw Człowieka i organizatorzy Festiwalu Objazdowego WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie serdecznie zapraszają na 2-dniowe, bezpłatne warsztaty ?O prawach człowieka globalnie?, które odbędą się w dniach 17?18 listopada 2012 r. w Gdańsku. Warsztaty są skierowane do studentek/studentów/ oraz wolontariuszek/wolontariuszy, którzy ukończyli 17 lat, współpracujących z lokalnymi organizacjami pozarządowymi.Postaramy się, żeby po warsztatach uczestniczące w nich osoby:
• wiedziały więcej na temat praw człowieka, znały i lepiej rozumiały podstawowe definicje i dokumenty, wiedziały, co znaczy uniwersalizm praw człowieka i to, że są to prawa przyrodzone i niezbywalne;
• potrafiły odnieść prawa człowieka do problemów i wyzwań Globalnego Południa;
• były świadome swoich stereotypów i uprzedzeń związanych z rasą, pochodzeniem narodowym i etnicznym czy religią i umiały sobie z nimi radzić;
• miały poczucie sprawczości ? wiedziały, co mogą zrobić same i wspólnie z innymi na rzecz praw człowieka i Globalnego Południa.
Warsztaty odbędą się w dniach 17?18 listopada w godz. 10.00?18.00 w sali konferencyjnej Domu Technika NOT, ul. Rajska 6 w Gdańsku. Warsztaty prowadzone będą metodami aktywnymi. Osoby uczestniczące mogą uzyskać zaświadczenie o udziale w zajęciach.

Sprawdź także

RPO u Marszałka

4 grudnia 2023 r. rzecznik praw obywatelskich Marcin Wiącek rozmawiał z marszałkiem Sejmu RP X …