Strona główna / Aktualności / Więcej mandatów od strażaków

Więcej mandatów od strażaków

Straż Pożarna może wystawić nawet 500 zł mandatu za utrudnianie akcji gaśniczej.Kierowca, który parkując auto, utrudni prowadzenie akcji ratowniczo-gaśniczej, może spodziewać się wysokiej kary. Strażacy mogą wystawiać mandaty kierowca, który parkując auto, utrudni prowadzenie akcji ratowniczo-gaśniczej. Kierowca, który parkując auto, utrudni prowadzenie akcji ratowniczo-gaśniczej, może spodziewać się wysokiej kary. Strażacy mogą wystawiać mandaty kierowca, który parkując auto, utrudni prowadzenie akcji ratowniczo-gaśniczej. 12 maja weszły w życie przepisy dające strażakom prawo do nakładania mandatów za łamanie przepisów przeciwpożarowych. Chodzi przede wszystkim o auta pozostawione na osiedlach mieszkaniowych w ciągu tzw. drogi przeciwpożarowej.

Funkcjonariusze PSP mogą wystawiać mandaty od 20 zł do 500 zł. Z takimi karami muszą się liczyć m.in. kierowcy blokujący dojazd do miejsca pożaru. Straż może też ukarać za garażowanie w miejscu do tego nieprzeznaczonym aut z nieopróżnionym zbiornikiem paliwa i nieodłączonym akumulatorem. Podobne przykrości mogą spotkać rolników wypalających trawę lub słomę. Proceder ten, pomimo zakazów, jest nadal praktykowany. Strażacy w końcu dostali oręż i będą mogli karać nieusłuchanych rolników.

Sprawdź także

Szczyty pogardy prawa

„Spotkaniem publicystycznym” nazwał posiedzenie komisji śledczej ds. Pegasusa świadek Mikołaj Pawlak. Odmówił złożenia przyrzeczenia, a …