Najnowsze informacje

Więzienia na EURO 2012

Stanisław Chmielewski sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości odwiedził na Podkarpaciu dwie jednostki penitencjarne położone w bezpośrednim sąsiedztwie wschodniej granicy Unii Europejskiej. Wizyta związana była m.in.: z przygotowaniem Zakładu Karnego w Przemyślu i Zakładu Karnego w Medyce do zbliżających się Mistrzostw UEFA EURO 2012. Przemyśl to doskonały przykład, jak można dostosować zabytkowe budownictwo do wymagań nowoczesności. Pomimo położenia praktycznie w centrum miasta, kompleksowo zmodernizowany Zakład Karny w Przemyślu zapewnia nie tylko doskonałe warunki socjalno-bytowe, lecz także poziom zabezpieczeń na europejskim poziomie.
Drugą jednostką penitencjarną, którą odwiedził Stanisław Chmielewski był Zakład Karny w Medyce. Jest to jednostka typu półotwartego, stanowi jednak bezpośrednie wsparcie dla innych podkarpackich zakładów w trakcie Mistrzostw UEFA EURO 2012.
Oprócz oceny możliwości i efektów wykorzystania funduszy unijnych, wiceminister interesował się funkcjonowaniem oddziału penitencjarnego i warunkami służby funkcjonariuszy.

Sprawdź także

Sprawiedliwość jak szkło

JUSTICE HAS TO BE A GLASS HOUSE – it has to be transparent To temat …