Strona główna / Aktualności / Więźniowie odśnieżają miasta

Więźniowie odśnieżają miasta

Ponad półtora tysiąca skazanych odśnieża Polskę. Drugie tyle jest w gotowości do pracy.

Białystok, Poznań i Rzeszów ? to miasta gdzie największa liczba więźniów zaangażowana jest w odśnieżanie. Na ulicach każdego z tych miast pracuje ponad 200 skazanych. W sumie w całej Polsce w prace związane z odśnieżaniem zaangażowanych jest 1551 więźniów. Dwa razy więcej skazanych ? 3287 – pozostaje w stałej gotowości do podjęcia prac.
W związku z trudną sytuacją pogodową, minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski podjął decyzję o zaangażowaniu skazanych w akcję odśnieżania. ? Jak pokazują doświadczenia ostatnich dni to była dobra decyzja. Docierają do mnie wiadomości z wielu samorządów, które są niezwykle wdzięczne za zaoferowaną im pomoc ? powiedział Krzysztof Kwiatkowski. ? Jeśli przedstawiciele któregokolwiek samorządu terytorialnego wyrażą potrzebę zaangażowania skazanych w prace na ich terenie, powinni zgłosić się do odpowiedniego Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej.
Wszyscy dyrektorzy okręgowi nawiązali już współpracę z jednostkami samorządu terytorialnego w zakresie zaoferowania pomocy przy usuwaniu skutków opadu śniegu. W Poznaniu 400 osadzonych pozostaje w gotowości do odśnieżania. Oto numery telefonów i faksów dyżurnych w Okręgowym Inspektoracie Służby Więziennej w Poznaniu: 61 8568250 61 8568251.
Cieszy,że pracują więźniowie, ale co robi Straż Miejska, która powinna dyscyplinować dozorców i służby, których obowiązkiem jest odśnieżanie, a nie czekanie na pomoc więźniów.

Sprawdź także

W.Żurek wygrywa z PiS

Sędzia Waldemar Żurek wygrał proces przeciw koleżance Ziobry. „Jestem zadowolony, ale też zmęczony” Sąd Okręgowy …