Najnowsze informacje
Strona główna / Szczypta soli / Władza arcybiskupa

Władza arcybiskupa

Abp Jędraszewski blokuje publikację dokumentów synodu krakowskiego. Powód? Zawierają ostrą krytykę jego rządów: upolitycznienie, „grzech Kurskiego”

Syntezę obrad synodu archidiecezji krakowskiej mieliśmy poznać do 30 czerwca. Do tej pory jej nie opublikowano. Trzy źródła mówią „Wyborczej”, że to kurialna blokada, bo dokumenty ujawniają druzgocącą ocenę rządów metropolity. Dotarliśmy do nich. O czym mówią? O upolitycznieniu i szopce ze ślubem Jacka Kurskiego, określanym jako publiczne zgorszenie.

– Rządy metropolity krakowskiego to duszpasterska katastrofa. Wszyscy to wiedzieliśmy, ale co innego mówić o tym między sobą w zaciszu parafii, a co innego zobaczyć dokument, który to potwierdza – mówi jeden z krakowskich księży (ksiądz A). Ze względu na konsekwencje, jakie grożą mu ze strony krakowskiej kurii, nie ujawniamy jego nazwiska. Podobnie jak w przypadku dwóch kolejnych księży (B i C) oraz świeckiego katechety (K), którzy zdecydowali się porozmawiać z „Wyborczą”. Tam też szczegóły.

Sprawdź także

HiT niepokoi RPO

Kontrowersje wokół podręcznika „Historia i Teraźniejszość”. Wystąpienie do Ministra Edukacji i Nauki Data: 2022-08-29 podziel …