Finansowanie pomostowe
Strona główna / Listy / Wolność artystyczna

Wolność artystyczna

Helsińska Fundacja Praw Człowieka zaprasza do wzięcia udziału w warsztatach ?Wolność artystyczna w praktyce?. Celem warsztatów będzie zidentyfikowanie najpoważniejszych zagrożeń prawnych dla swobody artystycznej w Polsce oraz omówienie różnych możliwości ochrony przed jej ograniczaniem. Warsztaty będą służyły podniesieniu świadomości prawnej przedstawicieli środowisk związanych z kulturą i skierowane są przede wszystkim do lokalnych artystów, pracowników instytucji kultury, ale także do urzędników zajmujących się polityką kulturalną.
Warsztaty odbędą się 27 listopada 2014 r. w Poznaniu (w godz. 10.00-16.00).
Partnerami w organizacji warsztatów jest Galeria Labirynt z Lublina i Teatr ósmego Dnia z Poznania. W trakcie warsztatów zostaną omówione m.in. standardy międzynarodowe i gwarancje konstytucyjne pozwalające chronić wolność artystyczną; regulacje prawne, które mogą być wykorzystywane do tłumienia wolności artystycznej; a także sposoby dochodzenia ochrony prawnej przed ingerencją w wolność artystyczną i wskazówki dotyczące reagowania na nieuzasadnione próby jej ograniczenia. Warsztaty poprowadzą prawniczki HFPC Dominika Bychawska-Siniarska oraz Dorota Głowacka z programu Obserwatorium Wolności Mediów w Polsce. Szczegółowych informacji udziela Dorota Głowacka pod numerem tel. 504 080 119. Projekt ?Wolność artystyczna w praktyce? jest realizowany we współpracy z Fundacją Heinricha Bölla w Warszawie.
Źróło:HFPCz

Sprawdź także

„Smoleńsk” dla wybranych

Dziennikarze są niedopuszczani do relacjonowania „miesięcznicy smoleńskiej” i odpychani przez Policję. HFPC zwraca się do …