Finansowanie pomostowe
Strona główna / Listy / Wsparcie od EAJ

Wsparcie od EAJ

SSP Iustitia przedstawia tłumaczenie listu, jaki na ręce Prezesa Iustitii skierowali przedstawiciele EAJ – czyli Europejskiego Stowarzyszenia Sędziów. Jednym z sygnatariuszy listu jest nowo wybrany Prezes EAJ – Duro Sessa.

Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia”
 Prezes Zarządu Krajowego
 Krystian Markiewicz


Drogi kolego,
Korzystając z okazji chcielibyśmy jeszcze raz wyrazić naszą wdzięczność za miłe i ciepłe słowa z okazji naszego wyboru na prezesa EAJ i członków zarządu EAJ jak również na członków Komitetu Prezydencji IAJ.  Mamy nadzieję, że w okresie naszej kadencji uda nam się sprostać wszystkim oczekiwaniom w nas pokładanym. Polscy sędziowie stoją w obliczu realnego i stałego zagrożenia dla ich niezawisłości i autonomii. 

Dla wszystkich sędziów w Europie wszystkie odważne wysiłki, jakie czyni Wasze Stowarzyszenie w zakresie ochrony sędziów, są przykładem  i latarnią morską dla nas wszystkich.

W EAJ panuje silne poczucie, że wszystkie nasze dotychczasowe działania wyrażają solidarność z „Justitią” i polskimi sędziami nie są skierowane tylko do sędziów i całego społeczeństwa w Polsce, ale także do…  sędziów w całej Europie.

W związku z powyższym, proszę przyjąć zapewnienie, że Zarząd EAJ jak dotychczas utrzyma dotychczasowy kurs i zaangażowanie EAJ w Waszej sprawie.

Panie Prezesie, Szanowny Kolego proszę nie wahaj się i zwracaj się do nas w każdej sprawie i okazji, które Twoim zdaniem zasługują na uwagę, działanie i reakcję EAJ.
Szczerze z tobą 
Twoi 
Duro Sessa  Sabina Matejka  Mikael Sjöberg

Sprawdź także

Paszkwil z SN

środa 06.10.2021 Ewa Ivanova Fake newsy na stronie Sądu Najwyższego. W odpowiedzi na tekst „Wyborczej” …