Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe
Strona główna / Aktualności / Wsparcie unikatowych kierunków na UAM

Wsparcie unikatowych kierunków na UAM

Wydłużenie okresu realizacji programu o dwa lata – do 2017 r. – oraz obniżenie wartości kosztorysowej zadań inwestycyjnych nim objętych z 600 mln 937 tys. zł do 546 mln 753 tys. zł w cenach z 2009 r. to główne zamiany jakie wprowadza nowelizacja. Wydłużenie okresu realizacji programu ma umożliwić dokończenie rozpoczętych inwestycji,których realizacja
przeciąga się ze względu na długotrwałe negocjacje w sprawie nabycia nieruchomości oraz procedury administracyjne związane z uzyskaniem decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych.
Natomiast obniżenie wartości kosztorysowej zadań inwestycyjnych pozwoli na wykorzystanie środków, które zostały zaoszczędzone przy budowie Wydziału Chemii.
Celem programu jest zwiększenie możliwości kształcenia i prowadzenia badań na unikatowych kierunkach studiów i rozwój gospodarki opartej na wiedzy np. w dziedzinie nowoczesnych technologii, informatyzacji i komunikacji społecznej.
Sejm uchwalił nowelizację 26 czerwca 2014 r. Prezydent podpisał ją 13 sierpnia br. Nowe przepisy wchodzą w życie 9 września 2014 roku.

Sprawdź także

Manipulacje neosędziów z SN

Oświadczenie 48 sędziów Sądu Najwyższego. Rzecznik SN mówi o „wprowadzaniu w błąd opinii publicznej” Sąd …