Najnowsze informacje
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Współpraca sądów i prokuratur

Współpraca sądów i prokuratur

Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski oraz Prokurator Generalny Andrzej Seremet podpisali porozumienie zapewniające prawidłowe funkcjonowanie Prokuratury Generalnej w zakresie informatyki.

Zapewniono informatyzację powszechnych jednostek organizacyjnych prokuratury, sposobu i terminów przekazywania przez Ministerstwa Sprawiedliwości zadań związanych z eksploatacją aplikacji informatycznych oraz sieci i sprzętu komputerowego w Prokuraturze General
Uroczyste podpisanie dokumentu odbyło się w gmachu Ministerstwa Sprawiedliwości. Pierwsze działania – dotyczące przejęcia przez Prokuraturę Generalną zadań informatycznych – zostały podjęte przez Ministerstwo Sprawiedliwości w 2009 r. Uzgodnienie wszelkich spraw technicznych związanych z wydzieleniem Prokuratury Generalnej było przedmiotem specjalnie w tym celu powołanego zespołu. Zespół dokonał m.in. wszelkich koniecznych uzgodnień w zakresie umożliwienia przekazania Prokuraturze Generalnej zadań związanych z utrzymaniem infrastruktury informatycznej, systemu finansowo ? księgowego oraz poczty elektronicznej.
W trakcie spotkania minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski zapytał prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta – który w ostatnich dniach przebywał w Moskwie, gdzie m.in. rozmawiał z prokuratorem generalnym Federacji Rosyjskiej ? o deklarację strony rosyjskiej w zakresie zabezpieczenia miejsca katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Minister Kwiatkowski podziękował prokuratorowi generalnemu za podjętą ? na prośbę Ministra ? interwencję w tym zakresie w trakcie rozmów z Prokuratorem Generalnym Federacji Rosyjskiej.

Sprawdź także

Darmowe porady rejentów

Notariusze w najbliższą sobotę będą udzielali bezpłatnych informacji prawnych stacjonarnie, telefonicznie, na czacie oraz w …