Finansowanie pomostowe
Strona główna / Moja kancelaria / Wygnać AI z Polski

Wygnać AI z Polski

Draginja Nadażdin szefowa polskiego oddziału Amnesty International: nasz protest wykorzystuje się to do dyskredytowania Amnesty International,
nie mówiąc o mnie. Krystyna Pawłowicz, powszechnie znana jako ?profesor Pawłowicz? znów ruszyła do ataku. Tym razem rzuciła się na Draginję Nadażdin ? etnolożkę, szefową polskiego oddziału Amnesty International ? za jej rzekomo naganne zachowanie podczas demonstracji AI razem z fundacją Panoptykon przeciwko inwigilacji policji. Oczywiście słówka ?naganne? pani Pawłowicz bynajmniej nie użyła. Uczestnicy manifestacji w 2016 roku przed Pałacem Prezydenckim krzyczeli ?Duda na Wawel?, a Nadażdin nie zareagowała odpowiednio szybko i miała się rzekomo z owych haseł śmiać.
Szefowa polskiego oddziału AI w rozmowie z ?Rzeczpospolitą? temu zaprzeczyła. Jak wyjaśniała w ?Rzp? w rozmowie z Robertem Mazurkiem: ? ?Może mogłam zareagować szybciej, od razu zrobić poważną minę i przerwać, ale ?na pierwszy rzut ucha? nie wiedziałam, o co tym ludziom chodzi. Dziś wykorzystuje się to do dyskredytowania naszego protestu i całej Amnesty International, nie mówiąc o mnie?. Powód pretensji i gniewu krewkiej posłanki Pawłowicz jest nieco inny: otóż AI ?pozwoliła sobie zaprotestować? przeciwko użyciu gazu przez policję podczas manifestacji, która odbyła się w czwartek wieczorem przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnijmy: mundurowi bez uprzedzenia w nocy z 26 na 27 lipca rozpylili na protestujących gaz pieprzowy. Protest był reakcją na podpisanie przez Andrzeja Dudę ustaw sądowych.
?Gaz rozpylony na protestujących bez uprzedzenia może naruszać zakaz tortur? ? napisało wówczas w oświadczeniu AI. ?Jakaś Draginja Nadażdin z Serbii kieruje polskim !odwłokiem lewackiej międzynarodówki Amnesty International Obraża prezydenta RP i demokratycznie wybrane władze PL.Szczuje nas na siebie Wracaj kobieto do siebie bronić tam praw i wolności osób torturowanych? [pisownia oryginalna ? red.] ? cytuje posłankę portal NaTemat. Jak przypomina portal, ?nie ma obecnie żadnych informacji na temat tego, by ktokolwiek w Serbii był torturowany, co sugerowała we wpisie Pawłowicz. Wojna na Bałkanach i konflikt kosowski zakończyły się 20 lat temu?.
Źródło: natemat.pl; rp.pl

Sprawdź także

Pisowska pogarda

Co roku kręcę głową z niedowierzaniem, że sprawozdanie RPO o stanie przestrzegania praw człowieka w …