Madeleine McCann żyje?

Sprawą zaginięcia Madeleine McCann żyją media na całym świecie. Co jakiś czas pojawiają się nowe teorie dotyczące zaginięcia dziewczynki. W ciągu 12 lat śledztwo pochłonęło 12 milionów funtów. Jakie są ustalenia w tej sprawie?

Madeleine McCann zaginęła 3 maja 2007 roku podczas wakacji w Portugalii. Rodzice dziewczynki zostawili śpiące dzieci w pokoju hotelowym, a sami wyszli na kolację do pobliskiej restauracji. Gdy wrócili, dziewczynki nie było w pokoju.
Wokół sprawy zaginięcia pojawiło się mnóstwo teorii spiskowych. Policjanci z Portugalii sprawdzali, czy rodzice Madeleine nie mają nic wspólnego z jej zniknięciem. Z braku wystarczających dowodów musieli odrzucić ten wątek śledztwa. Jakie są nowe ustalenia w sprawie McCann?
W ciągu 12 lat śledztwo w sprawie zaginięcia Madeleine pochłonęło 12 milionów funtów. W ostatnim czasie dalsze jego finansowanie było zagrożone. W czerwcu 2019 roku funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą dostali kolejne 300 000 funtów i mogą dzięki temu dalej prowadzić dochodzenie.
Od czasu zniknięcia dziewczynki policjanci odebrali ponad 8000 zgłoszeń dotyczących potencjalnego miejsca pobytu Madeleine. Żaden trop się jednak nie potwierdził. Komisarz policji Mark Rowley tłumaczy, że odkryli znaczące poszlaki, które mogą być bardzo interesujące dla brytyjskich i portugalskich zespołów pracujących nad sprawą.

Policjanci badają obecnie dwa wątki – porwanie przez handlarzy dziećmi i porwanie przez przestępców seksualnych. W tym momencie policja skupia się na przestępcy seksualnym, który nosi maskę chirurgiczną. Śledczy twierdzą, że może być zamieszany w porwanie. Oprócz niego, podejrzanym jest także 48-letni niemiecki pedofil Martin Ney. W czasie gdy zniknęła Madeleine pracował on w kościele ewangelickim w Portugalii, niedaleko miejsca, gdzie rodzina przebywała na wakacjach. Ney podobny jest także do podejrzanego mężczyzny, który kręcił się w okolicy portugalskiego mieszkania McCannów. Nadal jednak nie ma znaczącego przełomu w śledztwie.

12 maja 2019 roku Maddie skończyłaby 16 lat

Sprawdź także

Wciąż przegrywamy w ETPC

Na łamach portalu monitorkonstytucyjny.ue można zapoznać ze sprawami rozpatrywanymi przez ETPC w Strasburgu przeciwko Polsce …