Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Wyłudzali pieniądze z PFRON

Wyłudzali pieniądze z PFRON

Prokuratura Regionalna w Poznaniu nadzoruje śledztwo dotyczące wyłudzenia środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W dniu 6 grudnia 2016 r. na polecenie Prokuratury Regionalnej w Poznaniu funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali sześć osób podejrzanych o przestępstwa oszustwa.
Przestępczy proceder polegał na przedkładaniu w Państwowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych nierzetelnych dokumentów dotyczących zatrudniania osób niepełnosprawnych w spółkach kierowanych przez jednego z podejrzanych i pobieraniu dofinansowania do wynagrodzenia tych osób, w sytuacji gdy osoby te faktycznie nie świadczyły pracy. Wobec sześciu osób wydano postanowienia o przedstawieniu zarzutów dotyczące działalności dwóch podmiotów gospodarczych z terenu miasta Poznania w okresie od lipca 2014 r. do sierpnia 2016 r. Podmioty te zatrudniały łącznie kilkadziesiąt osób.
Ustalona do chwili obecnej wartość szkody przekracza 2 miliony złotych. Zarzucane podejrzanym przestępstwo zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec pięciorga podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze o charakterze nieizolacyjnym. Wobec jednego z podejrzanych, który pełnił kluczową rolę w przestępczym procederze, Sąd Rejonowy Poznań – Stare Miasto w Poznaniu na wniosek Prokuratury Regionalnej w Poznaniu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy z uwagi na grożącą podejrzanemu surową karę i istniejącą obawę matactwa procesowego. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Sprawdź także

Doroczny raport AI

50 tysięcy osób odwiedziło naszą stronę internetową w poszukiwaniu rzetelnych informacji w dniu ogólnokrajowego referendum …