Finansowanie pomostowe
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Wyniki egzaminów zawodowych

Wyniki egzaminów zawodowych

Wyniki ogłosiły kolejne 42 (spośród 83) Komisje Egzaminacyjne, które w dniach 15 ? 18 marca 2016 r. przeprowadziły egzamin adwokacki oraz radcowski. Z dotychczasowych danych wynika, że egzamin zdało około 70% kandydatów na adwokatów i około 77% kandydatów na radców prawnych. Pozytywny wynik z egzaminu adwokackiego uzyskało przedkomisją egzaminacyjną:- nr 2 w Poznaniu ? 60 spośród 80 zdających, tj. 75 %.
W odniesieniu do egzaminu radcowskiego, wyniki ogłosiły komisje egzaminacyjne: nr 2 w Poznaniu ? egzamin zdało 61 spośród 70 zdających, tj. około 87%, – w Szczecinie ? egzamin zdało 54 spośród 73 zdających, tj. około 74%,- w Zielonej Górze ? egzamin zdało 25 spośród 47 zdających, tj. około 53%.
Na podstawie dotychczasowych wyników można ocenić, że dla zdających oba egzaminy najłatwiejsze okazało się rozwiązanie zadań z zakresu prawa administracyjnego oraz z zakresu zasad wykonywania zawodu lub zasad etyki. Najwięcej ocen niedostatecznych na egzaminie adwokackim wystawiono z zadania z zakresu prawa cywilnego. Natomiast w odniesieniu do egzaminu radcowskiego, najtrudniejsze okazało się zadanie z zakresu prawa gospodarczego. Ogłoszenie wyników przez pozostałe komisje egzaminacyjne spodziewane jest do końca kwietnia br.

Sprawdź także

Solidarność z sędziami

My, sędziowie polscy, będący jednocześnie sędziami Unii Europejskiej, żądamy natychmiastowego przywrócenia do pracy niezależnych sędziów …