Najnowsze informacje
Strona główna / Relacje z sądów - aktualności / Wyrok w sprawie muru oporowego

Wyrok w sprawie muru oporowego

Za tydzień, 17 listopada, sędzia Marta Zaidlewicz z Sądu Rejonowego Poznań Stare Miasto, ogłosi wyrok w sprawie dewelopera Dariusza Wechty, którego staromiejska prokuratura oskarżyła o spowodowanie zagrożenia katastrofy budowlanej. Prokurator zażądał 8. miesięcy więzienia z warunkowym zawieszeniem kary na dwa lata. Obrońcy żądali uniewinnienia.
Prokuratura Rejonowa Poznań Stare Miasto oskarżyła poznańskiego dewelopera Dariusza Wechtę o spowodowanie zagrożenia katastrofy budowlanej, ponieważ nie remontował muru oporowego na Warcie, który stoi na terenie jego osiedla mieszkaniowego.
Sąd Rejonowy odrzucił w czwartekw10 listopada kolejny wniosek o wznowienie procesu, podtrzymując sprzeciw prokuratury, która uznała, że nowe wnioski obrony o powołanie kolejnych biegłych i wizję lokalną, służą tylko celowemu przedłużeniu postępowania sądowego.
Prokuratura uznała, że wnioski biegłych i zebrane materiały dowodowe potwierdzają winę dewelopera, że mógł doprowadzić do katastrofy budowlanej. Protestował adwokat Eugeniusz Michałek, który oświadczył,że tylko kolejne ekspertyzy biegłych mogłyby ustalić, jaka jest prawdziwa kondycja fizyczna muru oporowego na Warcie. Zdaniem E. Michałka jego klient nigdy nie spowodował zagrożenia wystąpienia katastrofy budowlanej Sąd ogłosi wyrok za tydzień.

Sprawdź także

Sędziowie pozwali S. Piotrowicza

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf i sędzia Krzysztof Rączka złożyli pozew przeciwko posłowi Prawa …