Najnowsze informacje

Wyroki za łapówki w TBS

Sąd skazał pięć osób, za łapówki w TBS Partner ze Słupcy.

Wyrok zapadł przed Sądem Rejonowym w Poznaniu w poniedziałek 4 października. Zarzuty dotyczyły lat 2007 i 2008. Wszystkie wyroki skazujące sąd zawiesił, wyznaczając okres próby na dwa lub trzy lata. Bartosz D. i Tomasz S. zostali skazani na pół roku więzienia; Adam P. na 8 miesięcy pozbawienia wolności. Szefowie firmy Emil D. i Jędrzej P. zostali także uznani za winnych przyjmowania korzyści majątkowych i skazani wyrokiem łącznym na rok i 10 miesięcy pozbawienia wolności. Wszyscy skazani zapłacą też grzywny od tysiąca do 7 tysięcy złotych.
Jak wynika z ustaleń sądu trzeba było zapłacić od 15 do 28 tysięcy złotych za przydział mieszkania w słupeckim TBS-ie. Sąd podzielił zatem zdanie prokuratury, że dwaj oskarżeni szefowie firmy uzależniali zawarcie umowy najmu na dane mieszkanie od łapówki. Chodziło o lokale w Murowanej Goślinie i Kórniku, które postawiło Towarzystwo Budownictwa Społecznego ze Słupcy.
Podczas procesu skazani nie przyznawali się do winy. Materiał obciążający pochodził w głównej mierze od Radosława M. , który pośredniczył w transakcjach. I nie tylko przyznał się do winy, ale szczegółowo opisał, jak dochodziło do przekazywania pieniędzy. Sam już wcześniej dobrowolnie poddał się karze.
Wyrok nie jest prawomocny. Ani oskarżonych, ani ich obrońców nie było na jego ogłoszeniu.

Sprawdź także

Sędziowie pozwali S. Piotrowicza

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf i sędzia Krzysztof Rączka złożyli pozew przeciwko posłowi Prawa …