Finansowanie pomostowe

Pocztówka dla prokuratora

Wyślij kartkę prokuratorom „na zesłaniu”. „Przynoszą wiele otuchy”

Stowarzyszenie Prokuratorów „Lex Super Omnia” zachęca do wysyłania kartek z wyrazami otuchy i wsparcia do „zesłanych” prokuratorów. Na kartce ze słowami wsparcia można nakleić znaczek z wizerunkiem Władysława Bartoszewskiego i jego słowami „Warto być przyzwoitym”.

Prokurator / zdjęcie ilustracyjne

Fot. Łukasz Cynalewski / Agencja Gazeta /

Chodzi o osoby, które – decyzją prokuratora krajowego – praktycznie z dnia na dzień zostały delegowane do pracy w prokuraturach odległych o kilkaset kilometrów od ich domów. Dla przykładu prokurator Katarzyna Szeska została delegowana z Warszawy do Jarosławia – 324 km od miejsca zamieszkania, prokurator Daniel Drapała został delegowany z Wrocławia do Goleniowa – 411 km od miejsca zamieszkania, a prokurator Ewa Wrzosek z Warszawy do Prokuratury Rejonowej w Śremie, 310 km od Warszawy.

Stowarzyszenie Prokuratorów „Lex Super Omnia” chce wesprzeć swoich kolegów, stąd pomysł na wysyłanie kartek. Jak mówi prokurator Piotr Antoni Skiba, to kontynuacja akcji, która była prowadzona już wcześniej, gdy z Krakowa do Wrocławia delegowano prokuratora Mariusza Krasonia. – Wtedy akcja spotkała się z bardzo dużym odzewem i z relacji samego pana prokuratora wynikało, że kartki, które były wysyłane praktycznie z całego świata – przynosiły mu bardzo dużo otuchy w tym trudnym dla niego momencie – mówi prokurator Skiba.

Na kartce ze słowami wsparcia można nakleić znaczek z Władysławem Bartoszewskim i jego słowami „Warto być przyzwoitym”. A adresy, na które można te kartki wysyłać – znajdziemy na profilu Stowarzyszenia „Lex Super Omnia” na Facebooku i na Twitterze. Wsparcie dla akcji wyrażają też inni prawnicy, m.in. sędziowie czy Inicjatywa Wolne Sądy.

Sprawdź także

Plama na honorze sędziów

Znane są nazwiska 77 sędziów, którzy podpisali listę poparcia dla Łukasza Piebiaka do nowej KRS. …