Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Wyzwania dla mediów lokalnych

Wyzwania dla mediów lokalnych

Media lokalne i regionalne w Polsce ? nierozwiązane problemy, nowe wyzwania. Oto najnowsza publikacja Obserwatorium Wolności Mediów w Polsce HFPC pt. ?Media lokalne i regionalne w Polsce ? nierozwiązane problemy, nowe wyzwania? pod redakcją Dominiki Bychawskiej-Siniarskiej i Doroty Głowackiej. Fragment wstępu: ?W pierwszej części publikacjii zaprezentowana została analiza problemów prawnych, z jakimi boryka się prasa lokalna i regionalna. Autorzy skupili się m. in. na próbie zdefiniowania prasy lokalnej oraz pojęcia ?dziennikarz? w nowej rzeczywistości mediów cyfrowych, analizie zasadności wytaczania procesów cywilnych przez organy władzy publicznej, trudnościach z dostępem do informacji publicznej, procesach karnych o zniesławienie oraz pochylili się nad problemem nieuczciwej konkurencji na rynku prasy. W drugiej części publikacji oddaliśmy głos praktykom ? wydawcom, redaktorom naczelnym i dziennikarzom prasy lokalnej (…). W swoich tekstach autorzy odnieśli się m. in. do kwestii konkurowania z prasą samorządową, ale także do nowych wyzwań dla lokalnych mediów, jakie wiążą się z rozwojem internetu i wprowadzaniem innowacyjnych modeli biznesowych. (…) Autorzy (…) opisują dotychczasowe doświadczenia i eksperymenty związane z wydawaniem swoich gazet w sieci oraz dzielą się przewidywaniami na temat przyszłości lokalnych mediów w erze cyfrowej. Trzecia część publikacji została poświęcona platformie blogerskiej. Zamieściliśmy w niej opis funkcjonowania i założenia, jakie realizować ma ?Lokalny monitoring wolności mediów?, a także wybór tekstów blogerów współpracujących z Obserwatorium w ramach tego projektu.?
Wśród autorów znaleźli się m. in. prof. R. Kowalczyk, prof. J. Skrzypczak, dr Joanna Taczkowska-Olszewska, mec. Piotr Kryczek, Katarzyna Batko- Tołuć, Szymon Osowski, Ewa Barlik, Aleksandra Mróz, Jacek Wojtaś, Piotr Piotrowicz, Dominik Księski, Jerzy Mianowski, Waldemar Śliwczyński oraz prawnicy Obserwatorium i współpracujący z HFPC blogerzy, którzy monitorują zagrożenia dla wolności słowa w swoich województwach na platformie www.wolnoscmediow.org.

Sprawdź także

Doroczny raport AI

50 tysięcy osób odwiedziło naszą stronę internetową w poszukiwaniu rzetelnych informacji w dniu ogólnokrajowego referendum …