Finansowanie pomostowe
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Z fałszywym dowodem do więzienia

Z fałszywym dowodem do więzienia

Kobiecie udawało się wchodzić do więzienia, bo posługiwała się podrobionym dowodem osobistym. Jednak do policjantów z Wronek dotarła informacja, że do więzienia może wchodzić poszukiwana osoba. Do zatrzymania doszło, kiedy kobieta znowu przyjechała do Wronek. Osoba pasująca do rysopisu poszukiwanej kobiety pojawiła się w okolicach więzienia w piątek.
Wtedy też została wylegitymowana. Kobieta pokazała policjantom podrobiony bułgarski dowód osobisty. Jednak nie udało się jej oszukać policjantów. Dzielnicowi postanowili zabrać ją na komisariat i tam potwierdzić tożsamość. Okazało się, że kobieta wcale nie jest Bułgarką, ale poszukiwaną przez policję 42-latką z województwa pomorskiego. Kobieta ukrywała się przed odbyciem kary dwóch lat więzienia. Teraz grozi jej dodatkowe 5 lat za kratami. Po piątkowej interwencji policji jest już w więzieniu. Prowadzone są wobec niej dwa postępowania ? jedno o wykroczenie polegające na wprowadzeniu funkcjonariuszy w błąd, a drugie o przestępstwo posługiwania się fałszywym dokumentem.

Sprawdź także

Dzień otwarty Notariatu

Dzień Otwarty Notariatu to najważniejsza inicjatywa społeczna samorządu notarialnego realizowana przez Krajową Radę Notarialną oraz …