Najnowsze informacje
Strona główna / Temat Tygodnia / Z. Ziobro ma przeprosić

Z. Ziobro ma przeprosić

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro musi przeprosić b. prezes krakowskiego sądu okręgowego sędzię Beatę Morawiec – orzekł Sąd Okręgowy w Warszawie. Chodzi o bezprawne naruszenie jej dobrego imienia.

Sąd dał Zbigniewowi Ziobrze 14 dni na przeproszenie Morawiec. Nakazał też ministrowi zapłacenie 12 tys. złotych na wskazany cel społeczny.

Sędzia Morawiec wniosła pozew o ochronę dóbr osobistych po zwolnieniu jej ze stanowiska prezesa Sądu Okręgowego w Krakowie.

Według pozywającej, minister Ziobro – odwołując ją ze stanowiska miał podać w komunikacie resortu sprawiedliwości niezwiązane w żaden sposób z nią informacje o zatrzymaniach w ramach śledztwa dotyczącego korupcji w krakowskich sądach.

Ziobro wyjaśniał przed sądem, że Ministerstwo Sprawiedliwości w sposób rzetelny przedstawiło powody i podstawy odwołania prezes Morawiec.

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/news-ziobro-przegral-proces-z-sedzia-morawiec,nId,2810183#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

****

Oświadczenie MS z 31.01.2019

Ministerstwo Sprawiedliwości, jako reprezentant Skarbu Państwu, złoży niezwłocznie apelację od wydanego wczoraj (30 stycznia 2019 roku) wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie z powództwa sędzi Beaty Morawiec. Nie podziela stanowiska Sądu i uważa, że orzeczenie może nieść negatywne konsekwencje dla wyjaśniania nieprawidłowości ujawnianych w sądach w całym kraju. Treść całego oświadczenia na stronie resortu.

Sprawdź także

PiS smaży wyroki TK

„Najpierw smażyła kotlety. Teraz wyroki”. Ujawnienia maili o Przyłębskiej PiS najbardziej się bało Prezes Trybunału …