Finansowanie pomostowe
Strona główna / Szczypta soli / Za karę na ławkę

Za karę na ławkę

Projekt tego z Bożej łaski „pomnika” zatwierdził osobiście sam szef resortu obrony narodowej. Nie wchodząc w szczegóły trzeba stwierdzić, że pan minister nie ma zbytnio wyrobionego gustu…twierdzi poseł Tomasz Siemoniak. W obronie, Błaszczak odwołuje się do łacińskiego „de gustibus non est disputandum”… I fakt, można by nie dyskutować o guście ministra ale tylko w wypadku gdyby sam postawił sobie podobną szkaradę i to za własne pieniądze, we własnym ogródku.

Tak wygląda ławka niepodległości.

Tymczasem chodzi o 143 ławki za nasze wspólne 4 mln zł. Podobają się chyba tylko PiS-owi, bo dla wielu osób wyglądają brzydko, są niepraktyczne, a pan minister swoją obroną wystawia się na pośmiewisko
„Wszystkim, którzy hejtują #ŁawkaNiepodległości: de gustibus non est disputandum. Ten projekt trwale upamiętni #PL100 i ma walory edukacyjne. Przypominamy też, że o ich budowę wnioskowało ponad 200 samorządów (różnej opcji politycznej) z całej Polski – często na prośby mieszkańców”- przekonuje MON na Twitterze
Dla byłego ministra obrony w rządzie PO i PSL – Tomasza Siemoniaka, ławki Błaszczaka to jedno: „Symbol katastrofy MON pod rządami PiS. „Ławki niepodległości” brzydkie, drogie i bezużyteczne. Zamiast sprzętu dla wojska. Też stanowią ponure podsumowanie rocznych rządów ministra Błaszczaka”– pisze na Twittere zSiemoniak sugeruje, że obecny szef resortu obrony za karę powinien codziennie przez godzinę siedzieć na swojej „ławce niepodległości” – co czytamy w innym tweecie byłego ministra.

Wielu internautów porównuje ławki do przewróconej lodówki z rozłożonym laptopem albo katafalku i sarkofagu. Pojawiły się przerobione zdjęcia, na których są obłożone pogrzebowymi wiązankami.
Ławki mają odtwarzać m.in. fragment Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, czyli Marsz I Brygady, fragment depeszy Józefa Piłsudskiego o odzyskaniu niepodległości czy nagrania o lokalnych patriotycznych wydarzeniach. Resort oferuje samorządom 80 proc. dofinansowania budowę ławki i nazywa ją multimedialnym pomnikiem.

Sprawdź także

Niewiedza M. Wójcika

Zdaniem wiceministra Michała Wójcika Belgom nie wypada krytykować rządu PiS, bo ich kraj powstał ledwie …