Strona główna / Listy / Za późno zaczęli

Za późno zaczęli

Nie zgadzam się z Panem Redaktorem, że rząd nareszcie przystąpił do walki z dopalaczami. Jest to tylko zasłona dymna przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi. To fakt, w końcu po latach zwłoki rząd zaczął zamykać sklepy sprzedające śmierć, ale to chyba za mało.

Główny Inspektor Sanitarny mógł to zrobić już dawno temu, ale nie było woli politycznej. Dopiero masowe zatrucia, w tym i przypadki zgonów wśród młodzieży zażywających dopalacze zobligowały wreszcie rząd do działania.
Mało kto wie, że SLD już dwa lata temu złożył w Sejmie projekt ustawy umożliwiającej legalną walkę z dopalaczami. I co? Nic. Projekt ustawy trafił do zamrażarki, a winę ponosi tylko PO. Teraz rząd chce spijać śmietankę stosując przepisy Sanepidu obowiązujące od lat.
Cieszy, że wszystkie sejmowe kluby opowiedziały się za walką z dopalaczami. Za dwa tygodnie ma nastąpić przyjęcie ustawy. Jak na polskie standardy to błyskawiczne tempo. Premier nawoływał w Sejmie do porozumienia ponad podziałami. Wszystko to pięknie tylko dlaczego rząd zamiast gasić pożar w zarodku działa dopiero wówczas gdy płomienie ogarniają cały dom.
Janina Czarnecka, Poznań

Sprawdź także

Rejs po Jezioraku

XXX Ogólnopolski Rejs Adwokacki im. adw. Marii Budzanowskiej odbędzie sie 2–5 czerwca 2022 roku. Okręgowa …