Najnowsze informacje
Strona główna / Prokuratura / Zabójstwo sprzed 11 lat

Zabójstwo sprzed 11 lat

O sprawie tej piszemy, dlatego, że przed 11 laty pisałem o nie na łamach ?Głosu?, o zamordowaniu 12-letniej dziewczynki. Zdaniem policjantów i nadzorującego śledztwo prokuratora jednym z głównych podejrzanych był właśnie Tomasz T.

Prokuratura Rejonowa Poznań Nowe Miasto ? jak poinformowała prokurator Magdalena Mazur-Prus, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu przedstawiła zarzut popełnienia przestępstwa zabójstwa, które miało miejsce ponad 11 lat temu. Prokurator postanowił przeprowadzić kolejne badania biologiczne śladów zabezpieczonych na miejscu zdarzenia, pod kątem identyfikacji DNA, których w latach 90 – tych nie można było przeprowadzić. Do badań porównawczych pobrano materiał genetyczny najbliższej rodziny ofiary oraz dysponowano materiałem porównawczym od osoby, którą typowano jako sprawcę – Tomasza T. Wyniki badań, w kontekście całości zebranego w sprawie materiału dowodowego, dały podstawy do przedstawienia Tomaszowi T. zarzutu pozbawienia życia 12 letniej Urszuli W.

Do zdarzenia doszło 19 marca 1998 roku, dziewczynka została uduszona przy pomocy rzemyka. Tomasz T. był podejrzewany o dokonanie zabójstwa, jednakże jak do tej pory materiał dowodowy nie był wystarczający dla przedstawienia mu zarzutów. Przełomem okazały się wyniki badań biologicznych. W mieszkaniu podejrzanego zabezpieczono komputer, w pamięci, którego ujawniono treści pornograficzne z udziałem małoletnich poniżej 15 roku życia w postaci zdjęć i filmów. Tomasz T. nie przyznaje się do popełnienia zabójstwa, na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. O wynikach śledztwa POPRAWNY będzie na bieżąco informować.

Sprawdź także

Łapówki w hotelu ?Olimpia?

W związku z postępowaniem dotyczącym korupcji, prowadzonym przez Wydział VI do Spraw Przestępczości Gospodarczej Prokuratury …