Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe
Strona główna / Moja kancelaria / Zamach na Trzecią Władzę

Zamach na Trzecią Władzę

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski:? Zamach na Sąd Najwyższy – bo reforma jest czymś innym, ja mówię o zamachu – był moim zdaniem niezgodny z konstytucją.

Sami sobie fundujemy osłabianie państwa polskiego ? powiedział o przeprowadzanych przez PiS zmianach w wymiarze sprawiedliwości były prezydent Aleksander Kwaśniewski. ? To podważa zaufanie do instytucji państwa, do prezydenta, rządu, ministra sprawiedliwości oraz do większości parlamentarnej ? mówił Kwaśniewski na antenie Polsat News. Jego zdaniem zmiany w sądownictwie osłabiają państwo.
? Tego nie robi wróg, nie robią nasi przeciwnicy z zagranicy. To robimy my sami, własnymi rękoma. Myślę tu o większości parlamentarnej, bo oni mają władzę ? oświadczył. ? Zamach na Sąd Najwyższy – bo reforma jest czymś innym, ja mówię o zamachu – był moim zdaniem niezgodny z konstytucją i możemy ponieść tego konsekwencje, bo w Europie dwie zasady są zupełnie niepodważane ? stwierdził były prezydent. Tłumaczył, że chodzi o zasadę niezawisłości sądów i kadencyjności sędziów.

Sprawdź także

PiS bez hamulców

W piątek 7 stycznia w „Jeden na Jeden” w TVN24 profesor Włodzimierz Wróbel z Uniwersytetu …