Finansowanie pomostowe
Strona główna / Szczypta soli / Zamknąć stadiony

Zamknąć stadiony

Prokuratura już bada sprawę śmierci kibica w Knurowie. Broń jest zabezpieczona. Po śmierci 27-latka chuligani zaatakowali policjantów. Prokuratura w Gliwicach zbada okoliczności śmierci kibica, który zmarł w sobotę po awanturze na stadionie w Knurowie. Mężczyzna został trafiony w szyję gumowym pociskiem wystrzelonym z policyjnej broni gładkolufowej. Osobne postępowanie dotyczy zamieszek, który miały miejsce w nocy po śmierci 27-latka. Rannych w nich zostało kilkunastu mundurowych.
X X X
W sobotnim meczu III ligi piłkarskiej Unia Swarzędz ? Victoria Września doszło do kuriozalnej sytuacji ? czytam na fexebooku. W 70. minucie meczu sędzia główny pokazał trzy czerwone kartki zawodnikom Victorii i zakończył mecz, bo na boisko wbiegł trener Victorii Adam Topolski (były szkoleniowiec m.in. Lecha Poznań) i uderzył sędziego w twarz. Zaczęło się od tego, że w 68. minucie czerwoną kartką za faul ukarany został jeden z zawodników Victorii. Chwilę później przewinił piłkarz Unii Adam Gajda. Arbiter pokazał mu ?żółtko?. Przeciwnicy domagali się czerwonej kartki, a kapitan Victorii David Topolski, były piłkarz Lecha, do tego stopnia, że ukarany został żółtą kartką. Była to jego druga kartka. To wzmogło protesty, w konsekwencji z boiska został wykluczony trzeci zawodnik z Wrześni. Wtedy do akcji wkroczył szkoleniowiec Victorii Adam Topolski, były piłkarz Warty poznań i Legii Warszawa oraz były trener Lech Poznań. Wtargnął na murawę i uderzył w twarz arbitra. Ten ostatni przerwał mecz.
X X X
Burdy, awantury, wulgaryzmy. Interwencja policji przeciwko bandytom, którzy udają kibiców zakończyła się śmiercią młodego człowieka. Kto jest winny? Trzeba powiedzieć to jasno – organizatorzy meczów. Wojewoda wielkopolski Piotr Florek kilkakrotnie zamykał trybuny, na których zasiadają fanatyczni kibice Lecha. Czy to czymkolwiek poskutkowało? Nie. Podczas Pucharu Polski kibice Lecha znowu odpalali race i petardy. Czy nikt tego nie widział? Tylko zamknięcie całych stadionów na kilka kolejek a nawet na cały sezon, tak jak to onegdaj robiono w Wielkiej Brytanii, dożywotnie zakazy wstępu na stadion zakutym bandyckim łbom, może dać do myślenia. W co osobiście jednak wątpię.

Sprawdź także

Nic nie warta konstytucja

Sędzia Krzysztof Dąbkiewicz z Sądu Rejonowego w Toruniu wydał postanowienie o zniszczeniu transparentu z napisem …