Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Zamknięto dom publiczny w stolicy

Zamknięto dom publiczny w stolicy

Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi śledztwo dotyczące funkcjonowania zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie trudnili się werbowaniem i zmuszaniem kobiet do prostytucji. Podejrzani trafili do aresztu. W ramach tego postępowania funkcjonariusze CBŚP z Warszawy, na polecenie prokuratora, zatrzymali ośmioro członków zorganizowanej
grupy przestępczej. Wśród zatrzymanych osób są główni organizatorzy przestępczego procederu ? Karolina P. ps. Czekolinda i jej znajomy Norbert K. Kierowali oni grupą przestępczą, wydawali polecenia jej członkom oraz rozliczali z zadań i utargu. Prokurator z Prokuratury Okręgowej w Warszawie ogłosił zatrzymanym zarzuty kierowania bądź udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i czerpania korzyści z nierządu oraz uczynienie sobie z tego stałego źródła dochodu.
Na wniosek prokuratora sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania wobec sześciu członków grupy. Rozwojowy charakter sprawy Zlikwidowana agencja towarzyska mieściła się w Warszawie. Była ona największym tego typu ekskluzywnym lokalem w stolicy. Jej klienci potrafili zapłacić w agencji nawet ponad 100 tysięcy złotych. Preferowane były płatności gotówką i kartami kredytowymi, a dla klientów został specjalnie wstawiony bankomat.
W agencji były zatrudniane oprócz Polek, kobiety z Ukrainy, Białorusi, Mołdawii, Litwy, Łotwy a nawet Wenezueli. Podczas zatrzymań realizowanych przez funkcjonariuszy CBŚP z Warszawy Podczas prowadzonych działań zabezpieczono m.in. luksusowe samochody, duże ilości biżuterii, znaczne kwoty pieniędzy oraz kokainę. Sprawa ma charakter rozwojowy. Nie wykluczone są kolejne zatrzymania osób, które brały udział w przestępczym procederze.
Dział Prasowy Prokuratura Krajowa

Sprawdź także

Adwokaci o wyborze KRS

Prezes NRA do Premiera i Ministra Sprawiedliwości: przyznanie wyłącznie sędziom prawa do zgłaszania kandydatów do …