Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe

Zamordował 78 kobiet

Były rosyjski milicjant Michaił Popkow w poniedziałek został skazany na drugi wyrok dożywotniego pozbawienia wolności, gdy sąd uznał go za winnego kolejnych 56 zabójstw – podały rosyjskie agencje. Morderca, który już wcześniej został skazany na dożywocie za zabójstwo 22 kobiet, nazywał siebie „czyścicielem”. Jak poinformowano, irkucki sąd obwodowy uznał Popkowa za winnego zabójstw 56 kobiet w latach 1992 – 2007. AFP pisze, że liczba zabójstw, których się dopuścił, znacznie przekracza „rekord” dwóch innych rosyjskich seryjnych morderców.
»Były rosyjski milicjant z syberyjskiego miasta Angarsk został aresztowany w roku 2012 we Władywostoku. W roku 2015 został skazany na dożywocie za zgwałcenie i zabicie 22 kobiet. Wówczas też przyznał się do zamordowania kolejnych 59 kobiet, lecz śledczy nie byli w stanie udowodnić trzech zabójstw.
„Prowadziły rozwiązły tryb życia”
W latach 1994-2000 w porze wieczornej i nocnej w miejscach publicznych Angarska ginęły kobiety w wieku 17-38 lat. Ich ciała, noszące ślady przemocy i napaści seksualnej, były odnajdywane na terenie obwodu irkuckiego – w lasach, na cmentarzach, na poboczach dróg. Kobieta z łańcuchem u szyi. Policja odnalazła porwaną, ta mówi, że na farmie jest wiele ciał
W pobliżu niektórych ciał wykryto ślady samochodu terenowego łada niva, w związku z czym sprawdzono wszystkich właścicieli aut tej marki w Angarsku. Pobrano od nich materiał genetyczny, który porównano z DNA znalezionym na ciałach ofiar. W ten sposób policja dotarła do Popkowa.Morderca nazywał siebie „czyścicielem” i twierdził, że zabijał tylko kobiety, „które prowadziły rozwiązły tryb życia”. Podczas pierwszego procesu sąd ustalił, że Popkow proponował kobietom spotkanym wieczorem lub w nocy podwiezienie lub wspólne spędzenie czasu.Do części morderstw miało dojść w czasie pełnienia przez Popkowa obowiązków służbowych w milicji. Mężczyzna wykorzystywał radiowóz i mundur milicjanta do zwabienia przyszłych ofiar. AFP pisze, że jako oficer milicji Popkow, by uniknąć podejrzeń, uczestniczył w dochodzeniu w sprawie kilku zabójstw kobiet.Testy psychiatryczne wykazały, że Popkow nie cierpi na zaburzenia psychiczne. (http://www.tvn24.pl)

Sprawdź także

Trudny i pracowity rok AI

To był pracowity rok dla Amnesty International, który zaowocował pozytywnymi zmianami zachodzącymi na całym świecie. …