Najnowsze informacje
Strona główna / Listy / Zapomniana ustawa

Zapomniana ustawa

Zgodnie z punktem 7. Protokołu ustaleń Nr 22/2011 posiedzenia Rady Ministrów w dniu 31 maja 2011 r. Rada Ministrów po rozpatrzeniu projektu założeń projektu ustawy o lobbingu, zdecydowała, że dyskusja nad dokumentem będzie kontynuowana po jego przeanalizowaniu przez zespół roboczy z udziałem Prezesa Rady Ministrów i innych zainteresowanych. Uprzejmie proszę o udzielenie informacji publicznej:(1) Czy zespół roboczy, któremu Rada Ministrów postanowiła przekazać przeanalizowanie projektu założeń do projektu ustawy o lobbingu, projekt ten przeanalizował a jeśli tak, to jakie były wnioski zespołu ?
(2) Czy w związku z reorganizacją rządu po wyborach 2011 r. oraz faktem, że urząd, który był inicjatorem i autorem projektu założeń do projektu ustawy o lobbingu już nie istnieje; można uznać, że dalsze prace nad tym projektem stały się bezprzdmiotowe a projekt nie będzie już podstawą dalszych prac nad ustawą o lobbingu ?
(3) Jaki minister (organ rządu) jest aktualnie odpowiedzialny za przygotowanie projektu ustawy o lobbingu ? (4) Na jakim etapie są obecnie prace nad projektem ustawy o lobbingu ?
adwokat Jerzy M. Majewski
A swoją drogą to bardzo ciekawe, gdzie w ustawie o radzie ministrów przewidziany jest tryb powoływanie przez Radę Ministrów zespołów roboczych. Nie będziemy upierdliwi, bo dzięki temu projekt Julii Pitery prawdopodobnie umarł śmiercią naturalną; ale czy nie można było od razu podjąć decyzji, że projekt jest do kitu. JMM

Sprawdź także

Potrzebny koordynator

Szukamy koordynatora lub koordynatorki działu komunikacji Grupy Granica Od jesieni 2021 roku współtworzymy Grupę Granica …