Najnowsze informacje
Strona główna / Listy / Zapomniana ustawa

Zapomniana ustawa

Zgodnie z punktem 7. Protokołu ustaleń Nr 22/2011 posiedzenia Rady Ministrów w dniu 31 maja 2011 r. Rada Ministrów po rozpatrzeniu projektu założeń projektu ustawy o lobbingu, zdecydowała, że dyskusja nad dokumentem będzie kontynuowana po jego przeanalizowaniu przez zespół roboczy z udziałem Prezesa Rady Ministrów i innych zainteresowanych. Uprzejmie proszę o udzielenie informacji publicznej:(1) Czy zespół roboczy, któremu Rada Ministrów postanowiła przekazać przeanalizowanie projektu założeń do projektu ustawy o lobbingu, projekt ten przeanalizował a jeśli tak, to jakie były wnioski zespołu ?
(2) Czy w związku z reorganizacją rządu po wyborach 2011 r. oraz faktem, że urząd, który był inicjatorem i autorem projektu założeń do projektu ustawy o lobbingu już nie istnieje; można uznać, że dalsze prace nad tym projektem stały się bezprzdmiotowe a projekt nie będzie już podstawą dalszych prac nad ustawą o lobbingu ?
(3) Jaki minister (organ rządu) jest aktualnie odpowiedzialny za przygotowanie projektu ustawy o lobbingu ? (4) Na jakim etapie są obecnie prace nad projektem ustawy o lobbingu ?
adwokat Jerzy M. Majewski
A swoją drogą to bardzo ciekawe, gdzie w ustawie o radzie ministrów przewidziany jest tryb powoływanie przez Radę Ministrów zespołów roboczych. Nie będziemy upierdliwi, bo dzięki temu projekt Julii Pitery prawdopodobnie umarł śmiercią naturalną; ale czy nie można było od razu podjąć decyzji, że projekt jest do kitu. JMM

Sprawdź także

Konkurs RPO rozstrzygnięty

Wyniki konkursu „Prawa Człowieka w Obiektywie” 15 października Kapituła Konkursu „Prawa Człowieka w Obiektywie” w …