Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Tak się „głosuje” w neoKRS

Tak się „głosuje” w neoKRS

Przewodniczący nowej Krajowej Rady Sądownictwa – po pytaniach Wirtualnej Polski – deklaruje wyjaśnienie skandalicznej sytuacji podczas piątkowego posiedzenia. W trakcie głosowania z konta Zbigniewa Łupiny, członka KRS, który uczestniczył w obradach zdalnie, słychać kobiecy głos i pytanie „nad czym mam głosować?”. Sędzia Łupina w WP ujawnia, że pomagała mu żona. Kobieta podczas rozmowy z nami też podpowiadała mężowi, co ma mówić.Piątkowe głosowanie w KRS dotyczyło stanowiska w sprawie projektu ustawy, który odnosi się do współpracy w sprawach karnych między Unią Europejską a Wielką Brytanią i Irlandią Północną. Rada ma prawo wyrażania opinii wobec procedowanych ustaw. Tym razem doszło jednak do nadzwyczajnej sytuacji. Po zarządzeniu głosowania przez przewodniczącego nowej KRS, z konta Zbigniewa Łupiny, który brał udział w obradach zdalnie, słychać kobiecy głos. Wskazuje na to system, który służy członkom KRS do pracy zdalnej. Sędzia miał wyłączoną kamerę, ale nie mikrofon.Więcej na wp.pl

Komunikat prasowy Przewodniczącego Krajowej Rady Sądownictwa

Komunikat Prasowy
W związku z pojawiającymi się wątpliwościami czy w głosowaniu zdalnym przeprowadzonym w trakcie posiedzenia plenarnego Krajowej Rady Sądownictwa w dniu 10 września 2021 r. rzeczywiście głosował członek Rady czy też inna osoba, Przewodniczący KRS podjął decyzję o skierowaniu sprawy do wyjaśnienia na najbliższym Prezydium KRS. Odbędzie się ono 20 września 2021 r.

Przewodniczący zażądał także od członka Rady, co do którego istnieją wątpliwości czy głosował osobiście złożenia pilnych pisemnych wyjaśnień.

O poczynionych ustaleniach oraz decyzjach związanych z zaistniałą sytuacją Rada oraz opinia publiczna zostaną niezwłocznie poinformowane.

Sędzia Paweł Styrna
Przewodniczący
Krajowej Rady Sądownictwa

Sprawdź także

PiS nie uznaje TS UE

„Znieważyła, nazywając dublerem”. Sędzia ma dyscyplinarkę za powołanie się na wyrok Trybunału w Strasburgu Łukasz …