Finansowanie pomostowe
Strona główna / Aktualności / Znowu wygrywamy 1:27

Znowu wygrywamy 1:27

Jest polskie weto konkluzji Rady Unii Europejskiej w sprawie stosowania Karty Praw Podstawowych Wspólnoty w 2017 roku. Taką decyzję podjął Zbigniew Ziobro.

 

Powodem ma być sprzeciw wobec zapisu o ochronie osób o odmiennej orientacji seksualnej.Znowu mamy do czynienia z wynikiem 27:1. Polska zablokowała konkluzję RE. Weto oznacza bowiem, że dokument – w którym zaznaczono potrzebę ochrony osób o odmiennej orientacji seksualnej, imigrantów i kobiet – nie zostanie przyjęty, bo do tego potrzeba jednomyślności.

    O sprawie donosi RMF FM. W rozmowie z radiem jeden z unijnych dyplomatów miał powiedzieć, że Warszawa chciała, aby wykreślono zapis o osobach LGTBI.

    Polska proponowała zapis, w którym uwzględnia się także potrzebę ochrony chrześcijan i Żydów. Mordy na Chrześcijanach i Żydach nie znajdują wystarczającego potępienia w ważnych międzynarodowych dokumentach – informuje Ministerstwo Sprawiedliwości

    Dyplomata w rozmowie z radiem miał dodać, że Polska nie chciała przystać na kompromisy proponowane przez Austrię. Ta zaś opublikuje więc wnioski końcowe z posiedzenia ministrów ds. sprawiedliwości UE, które będą miały poparcie 27 krajów. Ze względu na polskie weto przyjęcie wspólnych wniosków nie było możliwe.

 

Źródło: RMF FM

Sprawdź także

Żądania Themis

Stanowisko Zarządu Stowarzyszenia Sędziów Themis w sprawie wykonania wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE z dnia 16 …