Finansowanie pomostowe
Strona główna / Szczypta soli / Zwycięskie PiS

Zwycięskie PiS

Prawo i Sprawiedliwość, czyli Pazerność i Sobiepaństwo odniosło kolejne zwycięstwo. Wypędzili z Sem,u protestujących tam niepełnosprawnych i ich opiekunów. Uważajacy się za marszałka Sejmu pan Kuchciński kazał ich bić, pozamykał prysznice i uniemożliwił korzystanie z wind, które były jedynym środkiem dla osób na wózkachh, aby dostac sie do toalety. Strajkujący w trosce o zdrowie niepełnosprawnych dzieci ogłosili zaprzestanie protestu, a PiS i jego wasale odetchnęli. Jesto to takie samo zwycięśtwo jak te w Brukseli,

kiedy to pisowska Polska rzekomo wstała z kolan, przegrywając z Europą, która chciała Donalda Tuska na czele parlamentu europejskiego, a PiS nie. Wynik 27:1 – Europa przeciwko Polsce, mówi sam za siebie. PiS odtrąbił teraz kolejne zwycięstwo. Wygnał z Sejmu inwalidów, którzy mieli czelność upomnieć się o godne życie. Jesto to jednak zwycięstwo pyrrusowe.
Osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie ogłosiły,że zawieszają protest w Sejmie. Spędzili w nim 40 dni – Zawieszamy protest i wychodzimy z Sejmu – powiedziała jedna z protestujących matek w rozmowie radiem ZET. Niedziela była 40. dniem protestu środowisk w budynku Parlamentu. – Martwimy się o zdrowie swoich dzieci. Zostaliśmy odcięci od ostatnich mediów. Zamknięto nam dostęp w pokoju dziennikarskim do telewizora – mówiła Iwona Hartwich, jedna z protestujących matek, w rozmowie z TVN24. Podkreślała, że decyzję podjęli wspólnie, jednomyślnie i jest to bardzo dobrze przemyślana decyzja. Do namiotu obok Sejmu są przenoszone rzeczy protestujących. Hartwich dodała, że jest to przeprowadzane w sposób „humanitarne”. Myśl o wyjściu z Sejmu pojawiła się, gdy „zostały poszarpane” przez Straż Marszałkowską. – Wtedy wszyscy nas opuścili – pan prezydent, pan premier… – mówiła Hartwich.
– Jeżeli prezydent podpisuje ustawę, która jest wydmuszkę, która nie daje nic dzieciom niewidomym, upośledzonym, z zespołem Downa, autystycznym i ta pomoc jest fikcyjna, to jest nam bardzo przykro. Nie zostaliśmy potraktowani poważnie – dodała. Jeżeli ktoś zapomniał kim był Pyrrus i co oznacza pyrrusowe zwycięstwo zachęcam do przecztania notki poniżej
***
Król Epiru, krainy w północno ? zachodniej Grecji nad Morzem Jońskim w latach 307 ? 302 p.n.e. i od roku 297 p.n.e. do swej śmierci, król Macedonii (288 ? 285 r. p.n.e.), król Sycylii w latach 278-276 p.n.e.. Syn króla Epiru Ajakidesa i królowej Ftii II.
Jeden z najwybitniejszych taktyków wojskowych ówczesnej epoki, znany z powiedzenia pyrrusowe zwycięstwo, które powstało od jego imienia, z powodu zwycięskich bitew okupionych ogromnymi stratami wojennymi. Pochodził z rządzącego w Epirze plemienia Mollossów. Od roku 303 p.n.e. przebywał na wygnaniu w Egipcie. Zyskał tam przychylność władcy z dynastii Ptolemeuszy (założona przez jednego z generałów Aleksandra Wielkiego) ? Ptolemeusza I Sotera, poślubił jego córkę Antygonę. Była to jedna z jego pięciu żon, z którą miał syna Ptolemeusza oraz córkę Olimpię. Jego drugą żoną została Lanassa, córka króla Syrakuz Agatoklesa. Miał z nią syna Aleksandra III ? przyszłego króla Epiru. Trzecią żoną Pyrrusa, była Birkenna ? córka Bardylisa II, króla iliryjskich Dardanów. Dwie ostatnie żony nie znane są z imienia. Pierwsza z nich była córka Audoleona, króla Pajonów. Ostatnią żoną byłą od roku 281 p.n.e. córka Ptolemeusza Keraunosa.

Sprawdź także

Niewiedza M. Wójcika

Zdaniem wiceministra Michała Wójcika Belgom nie wypada krytykować rządu PiS, bo ich kraj powstał ledwie …