Finansowanie pomostowe
Strona główna / Listy / Kpiny z prawa w Kozichgłowach

Kpiny z prawa w Kozichgłowach

Z uwagą przeczytałam informację w ?poprawnym? o tym, jak kpią z przepisów prawa kierowcy w Kozichgłowach. Może ?poprawny? zajmie się tematyką smrodu emitowanego przez Centralną Oczyszczalnię Ścieków. Aquanet zarządzający tą oczyszczalnią dostał od Unii Europejskiej miliony złotych na modernizację infrastruktury i doprowadzenie jej do europejskich standardów. Pieniądze wzięli i co?
W ubiegłym miesiącu wielokrotnie musiałam wstawać w nocy, aby zamknąć okna ponieważ smród był nie do wytrzymania. Nie interesują mnie awarie w COŚ. Jeżeli wzięli miliony, to niechaj dotrzymają obietnicy. W cywilizowanych krajach oczyszczalnie ścieków nie cuchną tak, jak w Kozichgłowach. Informuję, że jeżeli ?poprawny? nie zajmie się tą tematyką zlożę do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez władze Aquanetu, które wyłudziły pieniądze, bo nadal śmierdzi w Kozichgłowach.
Dziwię się, że wójt gminy Czerwonak, który tak zaangażował się w walkę przeciwko nowoczesnej spalarni śmieci, która ma powstać w pobliskim Karolinie, a nie będzie ani smrodzić, ani emitować żadnych toksycznych wyziewów – bo gwarantuje to nowoczesna technologia – nie robi nic, aby zmusić dyrekcję COŚ do przestrzegania europejskich norm.
Przy okazji, jako magister filologii polskiej dziękuję, że ?poprawny? i Radio Merkuryedia używają poprawnej odmiany nazwy miejscowości Koziegłowy. Są to jedyne, jak widać, media znające reguły języka polskiego.
Katarzyna Skrzypczak

Sprawdź także

Co policjant może?

Rzecznik Praw Obywatelskich prosi Komendanta Stołecznego Policji o wyjaśnienia w sprawie opisanego w mediach zatrzymania …