Najnowsze informacje
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / 17 maja Dzień Bezpłatnych Porad Adwokackich

17 maja Dzień Bezpłatnych Porad Adwokackich

Dzień Bezpłatnych Porad Adwokackich w tym roku zaplanowano na 17 maja. Akcja odbędzie się po raz ósmy. Co roku tego dnia adwokaci i aplikanci adwokaccy udzielają w całym kraju ok. 10 tys. porad prawnych. Koordynatorem akcji z ramienia NRA jest adw. Anisa Gnacikowska. Dzień Bezpłatnych Porad Adwokackich w siedzibach kancelarii adwokackich oraz niektórych ORA
(Okręgowych Radach Adwokackich) będą dyżurowali adwokaci i aplikanci adwokaccy. Pełna lista dostępna będzie na stronie adwokatura.pl, na stronach okręgowych rad adwokackich oraz w gazetach lokalnych. Dzień organizowany jest w tym roku tuż przed wspomnieniem patrona prawników św. Iwo Helory, które przypada 19 maja. W ubiegłym roku akcja przeprowadzona została 7 września. Wzięło w niej udział ponad 900 adwokatów i aplikantów adwokackich, którzy udzielili około 10 tysięcy porad prawnych. Przyjmowali petentów w 206 miejscowościach.
Dzień Bezpłatnych Porad Adwokackich organizowany jest od 2009 roku. Jego inicjatorką była adw. Joanna Agacka-Indecka, prezes NRA w latach 2007-2010. Najczęściej zainteresowani oczekują pomocy w sprawach spadkowych, alimentacyjnych, podziału majątku po rozwodzie. Pytają również o kwestie związane z prawem pracy, prawem ubezpieczeniowym, a także dotyczącym nieruchomości i wypadków komunikacyjnych.

Sprawdź także

Zapomniana wojna w Sudanie

Sudan to w tym momencie piekło na Ziemi. Zbrodnicza armia dopuszcza się gwałtów i masakr …