Najnowsze informacje
Strona główna / Aktualności / 2 miliony spraw w e-sądzie

2 miliony spraw w e-sądzie

W systemie elektronicznego postępowania upominawczego znajduje się obecnie około 2 002 000 spraw. Z tego załatwionych jest już ok. 1 600 00 spraw. – W związku z wciąż rosnącą popularnością e-sądu, minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski już we wrześniu podjął decyzję o jego kolejnym wzmocnieniu kadrowym o 7 etatów.
Wskutek tej decyzji e-sąd został wzmocniony o kolejnych siedem etatów referendarskich ? do 45 referendarzy, a także o 10 etatów urzędniczych i 4 asystenckie. Minister sprawiedliwości przekazał e-sądowi także kolejne 6 etatów urzędniczych. 30 września obwieszczone zostały dwa etaty sędziowskie z przeznaczeniem do e-sądu.
Wcześniej ? obwieszczono jedno wolne stanowisko sędziowskie dla lubelskiego e-sądu. Obecnie zdalnie pracuje tam 84 referendarzy. Ostatecznie do końca roku w kadrze e-sądu pracować powinno 6 sędziów, 70 referendarzy pracujących na miejscu oraz ok. 100 urzędników., a także referendarze delegowani z ośrodków migracji ksiąg wieczystych w liczbie uwzględniającej potrzeby e-sądu oraz potrzebę utrzymania tempa migracji ksiąg wieczystych.
– To jakim powodzeniem cieszy się e-sąd jest najlepszym dowodem na to, jak bardzo potrzebne było jego uruchomienie. W najbliższych latach powstaną kolejne e-sądy, które ? mam nadzieję ? sprawdzą się równie doskonale, jak ten lubelski ? oświadczył minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.

Sprawdź także

Migranci pozwali rząd RP

Skarga migrantów zawróconych do linii granicy. Opinia Rzecznika dla ETPC. Sprawę zbada Wielka Izba Trybunału …