Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe
Strona główna / Temat Tygodnia / 20.lat dla księdza pedofila

20.lat dla księdza pedofila

Nie, nie. Nie w Polsce. Wierni mogą spać spokojnie. To tylko we Włoszech Kościół i państwo poważnie traktują walkę z pedofilią. Na 20 lat więzienia skazany został w sobotę we Włoszech były ksiądz za czyny pedofilii i posiadanie materiałów pornografii dziecięcej. Uznano go winnym wykorzystywania seksualnego dziesięciorga dzieci w wieku od 11 do 13 lat. Karę podniósł sąd apelacyjny.

Wyrok wydał sąd apelacyjny w Bari w Apulii na południu, a skazanym jest 57-letni były ksiądz, który czyny te popełnił w 2014 roku. Sąd pierwszej instancji w Foggii skazał go wcześniej na 18 lat, a sąd apelacyjny karę tę podniósł jeszcze o dwa lata. Ponadto wymierzył mu karę grzywny w wysokości 150 tysięcy euro.

Początkowo – jak wyjaśniły włoskie media – prowadzono postępowanie w sprawie jednego czynu pedofilii popełnionego przez księdza. Następnie śledczy odkryli inne przypadki. Wszystkie te czyny zostały popełnione w tym samym roku. Ksiądz – podała Ansa – przez miesiące gwałcił dzieci, które zostały powierzone jego opiece jako trenerowi drużyny piłkarskiej i nauczycielowi w świetlicy szkolnej.
Ksiądz został w 2012 roku wydalony ze stanu kapłańskiego z powodu „ciężkich przestępstw” wobec dzieci. Od czterech lat przebywa w więzieniu.

Sprawdź także

Sądowe chamstwo

Rozprawy zaczynają się punktualniej, ale sędziowie coraz częściej agresywni. W 4 proc. spraw sędziowie odnoszą …