Sędzia Joanna Ciesielska- Borowiec, rzecznik Sądu Okręgowego w Poznaniu informuje, że wzorem lat ubiegłych Ministerstwo Sprawiedliwości we współpracy z sądami, prokuratorami oraz organizacjami pozarządowymi, w szczególności z 16 Ośrodkami Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem działającymi w ramach Sieci Pomocy Ofiarom Przestępstw, organizuje w dniach 22 do 28 lutego 2010 roku ?Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw?.
Podobnie jak w latach ubiegłych podstawowym celem tej inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. W związku z tym w dniach od 22 do 26 lutego 2010 roku będą w sądach pełnione dyżury przez przedstawicieli organizacji pozarządowych. Szczegółowy harmonogram dyżurów zostanie opublikowany na stronie internetowej Sądu Okręgowego w Poznaniu.

