Osamotniony senator

2 Min Read

Sąd Okręgowy w Poznaniu wyraził zgodę, aby podczas badania jednego z wątków aktu oskarżenia – dotyczącegoo bezprawnego przetrzymywania pracowników Farmutilu, w ławie oskarżonych nie zasiadali Elżbieta N. księgowa w firmie b. senatora Henryka Stokłosy i Ryszard S. b. sędzia z Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu. A zatem w ławie oskarżonych przez trzy siedział tylko osamotniony senator H. Stokłosa.

W czwartek 25 lutego miała zeznawać żona senatora Anna. Kobieta jednak już wcześniej złożyła do akt sprawy oświadczenie potwierdzone przez notariusza, że korzysta z prawa odmowy składania zeznań i nie stawiła się nawet w sądzie. Identyczne oświadczenie złożył Józef N. mąż oskarżonej Elżbiety N. który także oświadczył sądowi, że korzysta z prawa odmowy zeznań.
Jeden spośród trzech adwokatów senatora H. Stokłosy mec. Andrzej Reichelt złożył wniosek, aby treść protokołu zeznań w charakterze świadka jednego z pracowników Farmutilu, przekazać prokuraturze, w celu ewentualnego wszczęcia śledztwa w sprawie złożenia fałszywych zezbnań. Świadek oświadczył, że został w wyniku apelacji uniewinniony od zarzutu kradzieży w Farmutilu, tymczasem z jego akt sądowych wynika, że został prawomocnie skazany. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy świadka, podejmie stosowną decyzję.
Następnie sąd nadal przesłuchiwał świadków na okolicznośćzatrzymania i uwięzienia kilku pracowników Farmutilu, zmuszenia ich do podpisania oświadczenia, że są złodziejami a następnie przekazania ich policji.
Być może w przyszłym tygodniu sąd zacznie badać wątki aktu oskarżenia dotyczące naruszeń przez senatora przepisów ekologicznych.

Share This Article