Konferencja ? Prawo i Medycyna – Prawa Pacjenta? odbędzie 5 listopada 2010 roku w Poznaniu.
Program Prawo i Medycyna, którego owocem jest własnie listopadowa konferencja, to wynik kilkunastoletniej współpracy dwóch organizacji studenckich: Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa, Studenckiego Towarzystwa Naukowego oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyna – Oddział Poznań.
Tematyką tegorocznej konferencji mają być prawa pacjenta. Jest to ważne w kontekście zmian w prawie, polskim i europejskim. Poruszane będą m .in . kwestie prawa do godności pacjenta, instytucjonalnej ochrony jego praw oraz praktycznych aspektów praw pacjenta, ukazanych na aktualnych kazusach, przygotowanych przez wybitnych specjalistów z dziedziny.
Na konferencję studenci zaprosili Rzecznika Praw Pacjenta oraz wybitne autorytety zarówno ze środowiska prawniczego, jak i medycznego.
Patronat honorowy nad Konferencją objęli prof. dr hab. Bronisław Marciniak – JM Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz prof. dr hab. Jacek Wysocki – JM Rektor Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

