Szef więziennictwa generałem

1 Min Read

Prezydent RP mianował na stopień generała, płk Jacka Włodarskiego, szefa więziennictwa. O mianowanie na kolejny stopień oficerski wystąpił minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski, który wziął udział w uroczystości wręczenia generalskiej nominacji.
Dotychczas, po 1989 r., awans na stopień generała w Służbie Więziennej otrzymali: gen. Jan Pyrcak (1997), gen. Włodzimierz Markiewicz (1997), gen. Andrzej Popiołek (2003), gen. Marek Szostek (2005), gen. Paweł Nasiłowski (2007), gen. Jacek Pomiankiewicz (2007).
xxx
Generał Jacek Włodarski ma 54 lata. Jest magisterem inżynierem, absolwentem Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W więziennictwie pełni służbę od 20 maja 1981 r. W 1985 r. przeniesiony do Centralnego Zarządu Zakładów Karnych i mianowany na stanowisko inspektora Wydziału Kwatermistrzowskiego. 31 marca 1991 r. mianowany na stanowisko zastępcy naczelnika Wydziału Kwatermistrzowskiego Centralnego Zarządu Zakładów Karnych. 1 kwietnia 1991 r. objął stanowisko dyrektora Biura Kwatermistrzowsko – Finansowego Centralnego Zarządu Zakładów Karnych. 1 lipca 1995 r. mianowany na stanowisko dyrektora Biura Emerytalnego Służby Więziennej. 20 listopada 2009 r., na wniosek Dyrektora Generalnego Służby Więziennej, mianowany na stanowisko Zastępcy Dyrektora Generalnego Służby Więziennej. Od 2 października 2010 r. na wniosek Ministra Sprawiedliwości pełni służbę na stanowisku Dyrektora Generalnego Służby Więziennej.
Źródło: Ministerstwo Sprawiedliwośc

Share This Article