Ordo Iuris to sekta

Kazimierz Brzezicki
1 Min Read

Gościem programu „Newsroom” WP był ojciec Paweł Gużyński, dominikanin. Duchowny został zapytany m.in. o pomysł Ordo Iuris dotyczący obowiązkowych lekcji religii lub etyki. „Powiem krótko: nie jestem entuzjastą tej organizacji i kiedy ona przedstawia się jako właśnie „forpoczta” katolicyzmu czy też „bodyguardowie” katolicyzmu, to mną trzęsie, ponieważ są to ludzie o bardzo specyficznej formacji, powiedziałbym, religijnej i intelektualnej. Cechą szczególną jest pewnego rodzaju sekciarski, ukryty radykalizm” – powiedział o. Gużyński, podkreślając, że mimo wszystko zawsze jest gotowy na dialog z członkami fundacji.

Share This Article