Klub Milionerów PiS

Kazimierz Brzezicki
1 Min Read

Zostali bogaczami dzięki państwowym spółkom. „Klub milionerów” PiS

122 osoby związane ze Zjednoczoną Prawicą zarobiły w spółkach Skarbu Państwa 267 mln zł. 66 z nich zostało milionerami — wynika z raportów spółek giełdowych, które przeanalizowała Wirtualna Polska. Najwięcej za czasów rządów PiS zarobił wieloletni przyjaciel Zbigniewa Ziobry. Michał Krupiński w ciągu 6 lat zarobił 13 milionów złotych Kwota robi wrażenie.

  • W „klubie milionerów” znalazł się m.in. prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Niejasny jest status „potencjalnie należnych nagród”, jakie nalicza mu spółka
  • W zestawieniu jest także była szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska oraz poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski
  • We wrześniu ub.r. w Onecie publikowano cykl materiałów dziennikarskich o skali układów i personalnych zależności w spółkach skarbu państwa* Więcej na wp.pl
Share This Article