Doda wygrywa z RP

Kazimierz Brzezicki
1 Min Read

Doda wygrywa z Polską w Europejskim Trybunale Praw Człowieka. Otrzyma spore odszkodowanie

Doda znów wygrała. W Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu zapadł wyrok II instancji, który stwierdza, że Polska naruszyła Europejską Konwencję Praw Człowieka, skazując piosenkarkę za obrazę uczuć religijnych. Teraz artystka otrzyma odszkodowanie.

Doda wygrała w sądzie z Polską. Otrzyma spore odszkodowanie
Doda na Polsat SuperHit Festiwal 2022

Doda miała rację. Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu orzekł, że Polska naruszyła Europejską Konwencję Praw Człowieka, skazując piosenkarkę za obrazę uczuć religijnych. Teraz instytucja przyznała jej spore odszkodowanie.

Z momentem wydania orzeczenia II instancji pani Dorota Rabczewska musi bezwzględnie uzyskać odszkodowanie, które zostało jej przysądzone przez I instancję. Wyrok II instancji całkowicie podtrzymał wyrok, który przyznał pani Dorocie odszkodowanie wysokości 10 tys. euro (ok. 47 tys. zł)

Źródło:onet.pl
Share This Article