KOMITET OBRONY DEMOKRACJI WZYWA WSZYSTKIE DEMOKRATYCZNE SIŁY, KTÓRE W WYBORACH 15.10.2023 ROKU GŁOSAMI PONAD 11,5 MILIONA POLEK I POLAKÓW UZYSKAŁY MANDAT DO SPRAWOWANIA WŁADZY USTAWODAWCZEJ I WYKONAWCZEJ ORAZ NAPRAWY RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ DO NIEZWŁOCZNEGO ROZPOCZĘCIA ZGODNYCH Z PRAWEM DZIAŁAŃ ZMIERZAJĄCYCH DO PRZYWRÓCENIA RZĄDÓW PRAWA W POLSKIM SĄDOWNICTWIE WYNIKAJĄCYCH Z ORZECZEŃ SĄDÓW POLSKICH I TRYBUNAŁÓW EUROPEJSKICH.
Oczekujemy:
- uchwalenia, zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego K 34/15, nieważności wyboru trzech tzw. sędziów dublerów TK, a w związku z tym uznania wyroków Trybunału Konstytucyjnego wydanych z ich udziałem za nieważne i nie wywołujących skutków prawnych przewidzianych w art. 190 ust. 1 Konstytucji RP.
- natychmiastowego wstrzymania wszelkich prac niebędącej konstytucyjnym organem państwa Krajowej Rady Sądownictwa potocznie zwanej neo-KRS, które wywołują dalszą destabilizację i godzą w niezależność polskiego sądownictwa,
- natychmiastowego zaprzestania przez neo-KRS nominacji nowych neo-sędziów,
- doprowadzenia do unieważnienia konkursów, na podstawie których zostali wybrani neo-sędziowie w latach 2018-2023 i w związku z tym powrót tych sędziów na wcześniej zajmowane stanowiska,
- pilnego kontynuowania prac legislacyjnych rozpoczętych w ramach „Porozumienia dla Praworządności” (wspólnej inicjatywy organizacji obywatelskich i partii politycznych), które zapewnią legalny wybór sędziów do Krajowej Rady Sądownictwa.
Zarząd Komitetu Obrony Demokracji
źródło: https://ruchkod.pl/oswiadczenie-w-sprawie-przywrocenia-rzadow-prawa-w-polskim-sadownictwie/

