Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe
Strona główna / Aktualności / Dostarczyli nakaz po 6. latach

Dostarczyli nakaz po 6. latach

Jak informuje portal epoznan.pl 6 lat potrzeba było, aby ważny dokument sądowy pokonał drogę 8 kilometrów w Poznaniu – z sądu przy Kamiennogórskiej do kancelarii przy Dominikańskiej
Sprawa dotyczy niezapłacenia faktury za zakupiony towar. Jak to niestety często bywa, sprzedający nie otrzymał należnych pieniędzy i pozwał kupującego.

W listopadzie 2012 roku, Sąd Rejonowy Poznań – Grunwald Jeżyce uznał racje sprzedającego i nakazał kupującemu uregulowanie zaległości wydając nakaz zapłaty.Zgodnie z procedurą, zarzuty od nakazu zapłaty powinny zostać dostarczone sprzedającemu, aby mógł się do nich odnieść. Tak się jednak nie stało. Sąd dostarczył dokumenty dopiero w październiku 2018 roku, a sprawę uznał za zakończoną, choć zakończona nie jest. Efekt? Przez 6 lat firma, która kupiła towar i za niego nie zapłaciła, ogłosiła upadłość. Sprzedający został bez szans na ściągnięcie należności.
Sąd przyznał się do pomyłki i w piśmie do pełnomocnika sprzedającego, kancelarii Grzybkowski Guzek i Partnerzy poinformował o postępowaniu w sprawie zwolnienia stron z kosztów sądowych.

Źródło i fot: epoznan.pl

Sprawdź także

Niesąd znowu zawiesza

Nielegalna Izba Dyscyplinarna zawiesiła sędziego Krzysztofa Chmielewskiego z Warszawy za to, że stosuje prawo UE. …