Najnowsze informacje

Skandal na UW z SN w tle

Oburzający wpis sędziego Izby Dyscyplinarnej na planie zajęć studenta UW. Władze uczelni stanowczo reagują. Kierujący Izbą Dyscyplinarną Sądu Najwyższego dr hab. Jan Majchrowski zamieścił krytyczny wpis pod adresem prof. Wojciecha Sadurskiego na planie zajęć jednego ze studentów Uniwersytetu Warszawskiego. Władze uczelni uznały go za oburzający i zapowiedziały kroki dyscyplinarne. – To sytuacja bezprecedensowa – podkreślają.

Jan Majchrowski stracił na UW funkcję tutora (PAP, Fot: Rafał Guz)

 

 

O sytuacji donosi rmf24.pl. Majchrowski zakreślił nazwisko Sadurskiego, prowadzącego anglojęzyczny kurs internetowy „Członkostwo w Unii Europejskiej i problemy demokracji oraz ochrony praw człowieka” i odmówił uznania studentowi planu, pisząc: „Ten wykładowca nie odpowiada poziomowi, który uważam za właściwy i odpowiedni dla profesora UW. W związku z tym nie akceptuję tego planu”.

Majchrowski stracił już na Uniwersytecie Warszawskim funkcję tutora, czyli opiekuna naukowego studentów tzw. Kolegium MISH (Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych – przyp. red.). „Odręczne komentarze dr hab. Jana Majchrowskiego, prof. UW, na planie studiów naszego studenta odebraliśmy jako oburzające, naruszające kulturę i dobre obyczaje akademickie, a przez to głęboko sprzeczne z etosem Uniwersytetu Warszawskiego i uniwersytetu w ogóle” – podkreślił dyrektor Kolegium MISH dr hab. Marek Węcowski.

 

„To sytuacja bezprecedensowa w 25-letniej historii Kolegium, a także złamanie zasad obowiązujących tutora, a więc opiekuna naukowego naszych studentów, jak również złamanie elementarnych reguł uniwersyteckiej dydaktyki. Wyrażamy zdecydowaną dezaprobatę dla takich działań i wyciągamy z tego konsekwencje zgodnie z naszymi kompetencjami jako Dyrekcji Kolegium MISH” – dodał.

Co na to Sadurski? „Jest to zarówno zniesławienie, jak naruszenie moich dóbr osobistych. Rozważam wystąpienie w tej sprawie na drogę sądową, dlatego że jest to nie jest jakaś prywatna notatka, to oficjalne pismo, mające status akcji (postępowania) administracyjnego” – poinformował. I dodał: „Ktoś, kto ma być jakby naczelnym sędzią od etyki prawniczej, wykorzystuje niewinnego studenta jako swojego zakładnika w prywatnej vendetcie przeciwko mnie”.

Wojciech Sadurski jest profesorem Europejskiego Instytutu Uniwersyteckiego we Florencji, profesorem Uniwersytetu w Sydney a także profesorem nadzwyczajnym UW. Jako publicysta wielokrotnie krytycznie wyrażał się o poglądach i działaniach dra hab. Jana Majchrowskiego.

Źródło: rmf24.pl

 

 

Sprawdź także

NRA – nie dla zmian w kk

Naczelna Rada Adwokacka za odrzuceniem nowelizacji Kodeksu karnego Uchwalona przez Sejm nowelizacja Kodeksu karnego nie …