Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe
Strona główna / Szczypta soli / Lizanie odwłoka

Lizanie odwłoka

Kiedy zewsząd na widnokręgiem pojawiają się czarne chmury, czas sięgnąć po klasykę. Na fecooboku ktoś opublikował paradę chińskich żołnierzy. To widać, Chińczyki trzymają się mocno. W porównaniu z nimi amerykańscy marines to taki sam sort jak polscy terytorialsi. Brr…Źle się dzieje w państwie polskim, zewsząd głosi opozycja, rozbita i skłócona jak zawsze opozycja, nie mogąca zorumieć, że w wyborczej arytmetyce dwa plus dwa nie zawsze jest cztery – liże zranione łapska. Cóż taki to urok opozycjonistów. Zawsze przed nimi są przecież kolejne wybory.
I tutaj nalezy przyklasnąć jedynej i słusznej linii politycznej rządzącej partii. Jak onegdaj Matka Partia Nieboszczka zwalczał pesymizm i wszelkie jego przejay, propagując filozofię optymizmu, na każdym odcinka życia w dzień i w nocy; tak samo rzecze Jedyny Oświecony, Najmądrzejszy i Najprzystojniejszy Pan NadPrezes. Ludzie chcą mieć święty spokój i będą go mieć, chociażby opozycjoniści zamiast na Malediwy mieli jechać odpocząć na Kanary. Awanturnica typu Eliza Michalik została zmuszona, aby opuściła Superstację. Sąd zaczyna stosować cenzurę prewencyjną. Zmuszono do milczenia dziennikarkę z Piły, która opisywała przemoc i mobbing w Amice Wronki, sąd zakneblował usta dziennikarzom „Polityki”.

Za zniesławienie grozi do roku pozbawienia wolności. Zostali o nie oskarżeni Ewa Siedlecka z „Polityki” i Wojciech Czuchnowski z „Gazety Wyborczej”. Stoi za tym TVP, która twierdzi, że dziennikarze swoimi komentarzami dyskredytowali i podważyli autorytet telewizji publicznej.

TVP oskarżyła dziennikarzy z art. 212 kodeksu karnego zo pomówienie

TVP oskarżyła dziennikarzy z art. 212 kodeksu karnego zo pomówienie (East News, Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News)

Dziennikarze mogą ponieść konsekwencje swoich komentarzy dotyczących śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Jak donosi portal oko.press, TVP oskarżyła Ewę Siedlecką z ”Polityki” i Wojciecha Czuchnowskiego z ”Gazety Wyborczej” z art. 212 kodeksu karnego o pomówienie.

Chodzi o te komentarze: „Zabójca Pawła Adamowicza ostatnie lata spędził w zakładzie karnym. Odkąd rządzi PiS, w placówkach publicznych puszcza się tylko TVP. Jest więc dosyć jasne jaki przekaz do niego docierał. Aż dotarł…” Wojciecha Czuchnowskiego i „Jeśli coś kształtowało wizję PolskiPolski Stefana W. w ostatnich latach, to raczej 'Wiadomości’. I rządowa telewizja ze słynnym programem 'Minęła Dwudziesta’ (…)” Ewy Siedleckiej.

Portal zdradza treść aktu oskarżenia. TVP zarzuca w nim, że „komentarze dziennikarzy mogły wywołać u czytelników wrażenie, że telewizja w niewłaściwy, a może nawet bezprawny sposób prowadzi działalność programową i nie stanowi 'wiarygodnego podmiotu na rynku mediów'”. Co więcej, komentarze mają też „dezawuować renomę TVP jako nadawcy publicznego, podważać jej autorytet i miały doprowadzić do ujemnych następstw w zakresie realizowanych przez TVP zadań”.

Wczoraj w Radiu TOK FM w Poranku Dominiki Wielowieyskiej pojawił się po miesiącach niebytu Piotr Semka ( tak, tak, ten mniej niż zero). To wyjątkowe indywiduum zaczyna także pojawiać się w Polsacie. Dobra zmiana znowu działa.Uczciwi i inteligentni ludzie są nie na rękę obecnej władzy, a ta robi ( trzeba im to oddać) co obiecała, zmusza istniejące media do lizania ręki pana, liżcie dalej, obudzicie się tam, gdzie wasze miejsce- na śmietniku Historii.

Sprawdź także

I znów klauzule abuzywne

Obywatel bez odszkodowania od ubezpieczyciela po groźnym wypadku. Kolejna skarga nadzwyczajna RPO uznana przez SN …