Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe
Strona główna / Listy / Rekordowy 28 Finał WOŚP

Rekordowy 28 Finał WOŚP

Kwotę 186 133 610 zł i 66 gr zebrano podczas tegorocznego 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – poinformował w niedzielę szef Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak. W 2019 roku zebrano 175 938 717 zł i 56 gr.

Ostateczny wynik 28. Finału WOŚP, który odbył się 12 stycznia, ogłoszono podczas konferencji w siedzibie Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie.

Fot:Jerzy Owsiak /Artur Zawadzki/REPORTER /

„Tego nie da się wymazać. To jest ogromna suma. Suma, za którą teraz będziemy mogli kupić sprzęt medyczny, nad którym już się zastanawiamy. Nasi eksperci już rozmawiają ze szpitalami, z lekarzami na ten temat” – powiedział Owsiak. Podkreślił również, że Polacy udowodnili, że potrafią robić rzeczy ważne i podziękował wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce.

Pieniądze z tegorocznej zbiórki zostaną przeznaczone na polepszenie standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Hasłem tegorocznego finału było „Wiatr w żagle”. Rozdano ponad 35 mln serduszek

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news-28-final-wosp-jurek-owsiak-podal-kwote-tegorocznej-zbiorki,nId,4369641#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Sprawdź także

Honor i odwaga nagrodzone

Adam Bodnar, były rzecznik praw obywatelskich oraz Grupa Granica to tegoroczni laureaci Nagrody Stowarzyszenia im. …