Finansowanie pomostowe
Strona główna / Listy / 5-latek w kajdankach

5-latek w kajdankach

USA. Policjanci zakuli w kajdanki 5-letnie dziecko. „Mam nadzieję, że mama pozwoli mi cię uderzyć”
Policjanci z hrabstwa Montgomery w Maryland w USA zatrzymali 5-letniego chłopca, który samowolnie opuścił szkołę. Do zdarzenia doszło w styczniu ubiegłego roku, jednak nagranie z przerażającej interwencji ukazało się w sieci w piątek 26 marca. W trakcie zdarzenia funkcjonariusze krzyczeli na chłopca, zakuli go w kajdanki, a jego matkę nakłaniali później do stosowania kar cielesnych, by zdyscyplinować chłopca.

Nagranie jest jednym z dowodów w pozwie skierowanym przeciwko policjantom przez matkę dziecka. Jak utrzymuje kobieta, po interwencji policjantów z Montgomery w USAdziecko doznało traumy emocjonalnej.

Nagranie z kamery policyjnej zostało udostępnione w serwisie YouTube na kanale mcpdmedia na prośbę jednego z członków hrabstwa Montgomery – Willa Jawando. Cała interwencja trwająca niemal godzinę ukazuje brutalność dwójki funkcjonariuszy (Kevina Christmona i Dionne Holliday). Zostali oni oddelegowani do odnalezienia chłopca, który bez zgody opuścił sam budynek szkoły. Maluch znajdował się ok. 400 metrów od niego.
Więcej na gazeta.pl

Sprawdź także

Wyrok TK poza prawem

Piętnastu dziekanów wydziałów prawa podpisało się pod stanowiskiem w związku z rozstrzygnięciem Trybunału Konstytucyjnego z …