Adwokaccy mistrzowie nart

W dniach 11-12 lutego w Krynicy-Zdroju odbyły się XXVIII Narciarskie Mistrzostwa Adwokatury. Najwszechstronniejszymi narciarzami tych zawodów okazali się adw. Monika Leszczak reprezentująca izbę rzeszowską i adw. Piotr Dorniak z izby wałbrzyskiej. Osiągnęli oni najlepsze łączne wyniki w dwuboju, składającym się ze slalomu giganta i biegu.
W klasyfikacji drużynowej oceniano liczbę zawodników, jaką wystawiła dana izba oraz ich wyniki. Tu najlepsi okazali się adwokaci lubelscy. Do zwycięstwa niewiele zabrakło ich rywalom z izby krakowskiej, którzy w konkurencjach slalomowych stanęli na podium aż dziewięć razy. Trzecie miejsce zajęli adwokaci z Warszawy.
Zawody połączono ze szkoleniem. Wysłuchano wykładu prof. Piotra Kardasa o adekwatnym do sytuacji temacie dozwolonego ryzyka sportowego. Drugiego dnia mistrzostw prof. Krzysztof Indecki wygłosił wykład o sztuce jako kontratypie pozaustawowym.
W zawodach wzięło udział ponad 250 zawodników z 14 izb adwokackich. Slalom rozgrywano na stokach Jaworzyny Krynickiej, a konkurencje biegowe ? w Słotwinach. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy. Organizatorem zawodów była Okręgowa Rada Adwokacka w Kielcach przy udziale Naczelnej Rady Adwokackiej.
Źródło: Naczelna Rada Adwokacka

Sprawdź także

Doroczny raport AI

50 tysięcy osób odwiedziło naszą stronę internetową w poszukiwaniu rzetelnych informacji w dniu ogólnokrajowego referendum …